fbpx
Close

9 harjumust mis teevad sind rikkaks

Avatar

Foto: Pexels

On arvamus, et lihtne on saada rikkaks, kuid palju raskem on jääda rikkaks. Valides tarke rahalisi harjumusi oled sa poolenisti seal. Isegi kui inimeste rikkuste allikad võivad erineda, on kindlasti mõningaid sarnasusi rahaliselt edukate inimeste seas, eriti kuidas nad oma raha käsitlevad. Võttes omaks nende rahalisi harjumisi mis eristab neid inimestest kes veedavad oma elu elades palgatšekkist palgatšekini, siis see on suur samm pikaajalise jõukuse ja suurepärase pensionipõlve poole. Nii siis, mis on saladus pikaajalise jõukuse tagamiseks ja rahaliselt edukaks saamiseks? Loe edasi, et avastada mõningaid harjumisi, mis rikastel inimestel ühist on.

1. Rikkad inimesed investeerivad alati

person standing near the stairs

Just nii! Inimestel, kellel on raha ei kuluta seda lihtsalt ära. Nad investeerivad oma raskelt teenitud raha varadesse, mis teenivad rohkem raha. Seega, rahaliselt edukad inimesed saavad alati lubada endale ükskõik mida nad tahavad tänu oma pikaajalise mantrale ’investeeri targalt’. See võib olla aktsia, kuld, kunst, antiik või kinnisvara. Reegel on leida vara, mille väärtus ajas kasvab, et võimaldada sulle kasumit. Investeerimine kinnisvarasse on üks kõige turvalisemaid investeeringuid, 6% keskmise turukasvu määraga aastas.

2. Rahaliselt edukad inimesed väldivad suure intressi maksmist

two man doing shake hands

Lühendades oma rahastatud investeeringute perioodi või langetades oma laenusummat pannes rohkem raha ise alla, säästab see sulle pikas perspektiivis raha. Jõukad inimsed ei võta rohkem kohustusi, kui nad kanda tahavad, mis tähendab seda, et nad investeerivad ilma kõrge intressita. Kui sa ei pea maksma kopsakat protsenti oma kasumist finants institutsioonidele, jääb teenitud kasumi sulle, mis kindlustab positiivset rahavoogu. See raha, mis muidu läheks intresside maksmiseks, on sul võimalik kasutada reinvesteerimiseks.

3. Jõukad inimesed võitlevad inflatsiooni vastu 

10 banknote on gray surface

Piltlikult öeldes, inflatsioon sööb su raha väärtust ajas. See mõjutab, kui palju on sinu raha väärt ja mis sa sellega teha saad. Sa saad kaitsta oma kapitali, investeerides varadesse, mille nõudlus ja hind ajas tõuseb. Investeerimine kinnisvarasse on suurepärane viis võidelda inflatsiooniga. Praegune inflatsioonimäär on umbes 2% samas, kui kinnisvara hinnad Euroopas on tõusnud 4.5%. Inflatsiooni ületadades säilitad ja kasvatad oma jõukust.

4. Nad hoiavad eemale krediitkaartidest

closeup photo of American Express Business card on brown surface

Kui intress on kaasatud, siis seda välditakse. Krediitkaardid tulevad kasuks hädaolukordades ja hüvede saamisel või reisibroneeringu tegemisel. Tõsiasi on, et krediitkaardid tavaliselt sümboliseerivad raha, mida sul ei ole. Kui krediitkaardi kasutamine tähendab kõrge intressi maksmist, siis rahaliselt edukas inimene väldib seda.

5. Rahaliselt edukad inimesed planeerivad ette

person lying on chair and facing on body of water

Kui sul on eesmärk paigas, on selle ellu viimiseks oluline teha õigeid investeeringuid juba täna. Kui sa plaanid osta kinnisvara välismaal või reisida ümber maailma peale pensionile jäämist, siis tark oleks juba praegu seda planeerima hakata. Reinvest24 võib aidata sul raha koguda ja teenida passiivset sissetulekut läbi kapitali kasvu ja igakuise üüritulu, mille kombineeritud tulumäär on 14.6% aastas.

6. Rikkad inimesed ei maksa kunagi täishinda

man walking inside mall collage

Miks maksta rohkem? Jõukad inimesed oskavad kokkuhoida. Nad lihtsalt teavad, kus ja millal osta. Targad investorid ei maksa üldjuhul kunagi täishinda või ei aksepteeri koheselt küsitavat hinda. Rahaliselt edukad inimesed üritavad alati otsida, valida ja kaubelda, et leida parim pakkumine. Raha säästmine peaks muutuma kuldreegliks. See kehtib kõikidele ostudele, olgu see suur või väike. Ostu äppid nagu SaleMap aitab sul leida parimaid pakkumisi ja säästa SUURELT, kui ostad jaekaubandus tooteid.

7. Nad õpivad oma vigadest 

red Wrong Way signage on road

Kui raha kaotatamist võtavad rahaliselt edukad inimesed väga tõsiselt ning ei korda enam kunagi sama viga. Vahet pole, kas see oli investeering mis oli liiga hea, et olla tõsi, laen sõbrale või makstes üle; seda ei juhtu enam. Igas investeeringus on ülioluline teha oma turu uurimistöö ja oma arvestused. Kui asi puudutab kinnisvara, siis meie meeskond teeb kõik eeltöö sinu eest ära, otsides kõige paremad investeerimisobjektid kõrge tuluga.

8. Targad investorid vähendavad võlgadasid 

person holding pink ceramic pig coin bank

Kui sinu elus on midagi, mis võtab liiga palju raha sinu taskust, siis saa sellest lahti! See võib olla ükskõik mis, alates üleliigsest intressist suure laenu pealt, kuni lühi või pikaajalise võlani. Mida varem sa lõikad välja selle raha imeva kaani oma rahakotist, seda varem sa saad säästa selle asemel, et kulutada. Seega, on oluline identifitseerida oma kulud ja vähendada nii palju kui võimalik kõike mittevajaliku, et hoida tervisliku rahavoogu.

9. Rikkad inimesed diversifitseerivad oma investeeringu portfooliot

person holding white tablet computer

Ühest rahaallikas lihtsalt ei piisa enam. Nagu ärimogul Warren Buffet kunagi ütles, ‘Ära kunagi sõltu ühest sissetulekust, tee investeering, et luua teine allikas’. Täpselt seda teevad rahaliselt edukad ja jõukad inimesed, neil on mitu sissetulekuallikat. Kui oled juba investeerinud kinnisvarasse, leia teine kinnisvaraobjekt millesse investeerida. Diversifitseerides oma investeeringuid, omades mitut sissetulekuallikat sa vähendad oma riske lõpetada negatiivse rahavooga. Teisisõnu, ära pane kõik oma mune ühte korvi.

Kokkuvõttes võtab see aega ja distsipliini, et olla rahaliselt edukas ja ehitada oma jõukust. Kõik sõltub sinu kulutamise ja säästmise harjumustest. Pikaajaliste investeeringute tegemine on kindlasti harjumus, mis kõikidel rikastel inimestel ühist on. Sa ei jõua kunagi uude kohta kõndides sama vana teed, nii et kui tahad saada rahaliselt edukaks, alusta kaasates neid tasuvaid harjumusi oma ellu. Siin on üks harjumus, mida võid alustada koheselt investeeri kinnisvarasse.


Blogipostitus ilmus esimesena 4. detsembril Reinvest24 blogis.

* Tegemist on Rahajutud.ee veebiportaali koostööpartneri poolt toetatud postitusega. Postituses leiduvad aktiivsed lingid on Reinvest24 soovitusprogrammist ning võivad erineval kujul tuua kasu Rahajutud.ee portaalile. Tegemist ei ole investeerimisnõuandega! Rahajutud.ee ei vastuta teie poolt tehtud investeerimisotsuste eest.

scroll to top