fbpx
Close

Tööturg on liikunud kriisist üle saamise kursil

Avatar

Foto: Pixabay

Tööturg on liikunud kriisist üle saamise kursil. Tööpuudus kahanes 2021. aasta neljandas kvartalis eelneva kvartali 5,7%lt 5,2%ni. Tööturu taastumist kriisist näitab see, et nii tööjõupuudus kui ka palgasaajate arv on jõudnud tagasi kriisieelse taseme lähedale.

Eesti tööjõu-uuring, mille tulemused statistikaamet täna avaldas, näitab maksu- ja tolliameti andmetega võrreldes nõrgemat hõive taastumist kriisist. Peamiselt on kriisieelsega võrreldes väiksem noorte ja pensioniealiste hõive ning madalam on ka nende tööturul osalemise määr. Erinevuse taga võivad olla varasemast lühemad ja vähem stabiilsed töötamised nendes vanusegruppides, mis kajastuvad küll maksudeklaratsioonides, kuid mitte täielikult tööjõu-uuringus, seisab Eesti Panga pressiteates.

Kuigi tööturg pole veel päris tagasi kriisieelses olukorras, on vaba tööjõu hulk siiski kiiresti vähenemas. Ettevõtete jaoks on tootmise laiendamine töötajate juurde värbamise abil muutumas keerulisemaks. See kajastub ka ettevõtete hinnangus tööjõupuudusele, mis on tõusnud kriisieelsele tasemele. Hõive edasist kasvu võib pidurdada energiahinna tõus, mis on pärssinud osa tootjate konkurentsivõimet, ning suurenenud ebakindlus seoses Venemaa ja Ukraina vahelise konflikti pingestumisega.

scroll to top