fbpx
Close

Viis nõuannet, mis on finantsvabaduse poole püüdlemisel olulised

Avatar

Enamik inimesi unistab mingil kujul finantsvabadusest ehk sellest, et saaks palgatööst kas võimalikult varakult loobuda või teha tööd endale sobival ajal ning mahus. Miks paljud ei jõua selle unistuse täitumiseni? On mitmeid väikeseid vigu, mida vältides on võimalik teha päris edusamme rahaliselt kindlustatud tuleviku nimel.

Ainult unistades ja lootes

Ainuüksi eesmärkide püstitamisest ja lootmisest ei piisa – peab olema plaan.
Kirjutades üles tegevusplaani, kuidas eesmärke saavutada, suureneb unistuse täitumise tõenäosus. Kui tahad midagi juba sel aastal muuta, võta paber ja pliiats ning pane kirja tegevuskava.

Korrates sama tegevust aga lootes paremaid tulemusi

Ei saavutanud eelmine aasta soovitud eesmärki? Hinda oma käitumist/eluviisi rangema pilguga, et aru saada, milliseid muutusi peaks tegema. Kõigil on nippe, kuidas raha säästa, kuid hoopis raskem on muuta harjumusi, et kõrvale pandud raha alles jääks. Nende muutmine võib olla aeganõudev ja raske, kuid suures plaanis on seda väärt.

Ebarealistlike eesmärkide püstitamine

Kuidas saada teada, kas finantseesmärk on reaalne või ei? Võti seisneb praegusest majanduslikust olukorrast aru saamises – kui suur on sissetulek, millised on kulutused ning milline on ülejääk. Neid numbreid arvesse võttes saab seada sobivad eesmärgid seoses investeeringute ja säästudega.

Elamine liiga üks päev korraga

Hetkelise finantsiolukorraga kursis olemine on tähtis, kuid soovitatav on teha otsuseid hoopis suures plaanis. Raha kõrvale panemine tuleb alati kasuks, kuid mis on suurem eesmärk säästmise taga? Pensionipõlv tundub mägede taga, aga mida varem alustada, seda parem. Mõtle, kuidas soovid enda elu elada ning sea finantsalased eesmärgid selle järgi.

Istudes liiga vara rahulolevana käed rüpes

Viimane asi, mida meeles pidada, on enda investeeringutel ja säästudel silma peal hoidmine. Lihtsalt käed rüpes istuda ning arvata, et kõik on kontrolli all, on üks viga, mis on väga kerge tulema isegi siis, kui kõik eelnevad punktid on täidetud. Kuidas saad teada, et finantsid on kontrolli all, kui ei järgi oma tegevuskava? Kuidas saad kindel olla, et säästud kasvavad, kui ei hinda oma eelarvet ning kontode saldot regulaarselt? Edusammude jälgimine on sama tähtis samm, kui kõik eelnevad tegevused. Siinkohal on erandiks inimesed, kellel rutiin on aastate jooksul paigas ja kogu süsteem on kindlalt paika jooksnud ja investeeringud on passiivsed.

Ärge laske oma rahalistel eesmärkidel läbi sõrmede libiseda. Hoidke neil järjekindlalt aasta aega silma peal ning see on üheks eelduseks, et järgmisel aastal samal ajal olete valmis juba uuteks väljakutseteks. Ülalnimetatud vigu vältides olete juba sammu võrra enda unistusele lähemal!

scroll to top