fbpx
Close

Statistikablogi | Eesti elanikud reisivad järjest rohkem

Avatar

Foto: Pixabay

Statistikaameti turismiuuringu* andmetel reisisid eestimaalased 2023. aasta esimeses pooles rohkem kui mullu samal ajal. Enim külastatakse Soomet ja Lätit, populaarsed on ka Itaalia ja Türgi.

Statistikaameti analüütiku Sigrid Saagpaku sõnul on võrreldes eelmise aasta esimese poolega 2023. aasta esimese kuue kuu jooksul tõusnud nii sise- kui ka välisreiside arv. „Selle aasta esimesel poolel tehti kokku ligi 701 200 ööbimisega välisreisi, mida on 1,5 korda rohkem kui aasta tagasi samal perioodil. Ööbimisega sisereise tehti samal ajal ligi 1 375 100, mida on 1,2 korda rohkem kui mullu,“ sõnas Saagpakk. Analüütik lisas, et eestlane reisib peamiselt selleks, et puhata.

Puhkamise eesmärgil reisitakse välisriikidesse juba sama palju kui koroonaeelsel ajal. „2023. aasta esimese kuue kuu jooksul tehtud ööbimisega puhkusereiside arv välisriikidesse on võrdsel tasemel 2019. aasta esimeses pooles tehtud puhkusereisidega. Puhkusereise välismaale tehti praeguse aasta esimeses pooles kokku 465 600,“ ütles Saagpakk. Kõige enam tehti 2023. aasta esimeses kvartalis reise, mis kestsid üks kuni kolm ööd, teises kvartalis aga reise, mis kestsid neli kuni seitse ööd.

Loe edasi SIIT.

Mis on Statistikablogi?

2 Comments

  1. Tere! Plaanin varsti reisida Tallinnast Kärdlasse ja Sooviksin saada teavet selle kohta, kuidas leida soodsaid lennupileteid sellele marsruudile. Oleksin tänulik nõuannete või nõuannete eest eriressursside kohta, mis aitaksid mul leida taskukohaseid lennuvõimalusi.

  2. Reisimine on alati suurepärane seiklus. Tallinnast Kärdlasse saadaolevate lennupiletite leidmiseks soovitaksin pöörata tähelepanu erinevatele veebiressurssidele, mis on spetsialiseerunud piletite leidmisele. Üks selline ressurss, mis mulle hiljuti meelde tuli, on https://avia.tickets.ee/direction/tallinn/kardla , kus saate leida erinevaid võimalusi sellel marsruudil lendamiseks. See sait võib pakkuda Teile mugavaid filtreid ja erinevate lennufirmade võrdlushindu, mis aitab teil leida parimaid pakkumisi.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

2 Comments
scroll to top