fbpx
Close

Neli isiksuseomadust, mis annavad naistele investeerimises eelise

Avatar

Vaadates investeerimisvaldkonna eksperte, võib jääda mulje, et see on pigem meeste ala. Samas näitavad viimased analüüsid, et investeerimisega alustajate seas on naisi järjest rohkem ning nad kalduvad ka meestest pisut edukamad olema.

Toome siinkohal välja neli omadust, mis keskmisel naisel võiks aidata saavutada raha kasvatamisel edukamaid tulemusi keskmisest mehest.

Püsivus: Naistele võib investeerimises meeste ees eelise anda püsivus. Nad oskavad kohandada pikaajalised eesmärgid hetkele sobivaks, samas, kui mehed näevad olukorda pigem must-valgelt – kui eesmärk ei lähe täide, pole mõtet edasi minna. Investeerimises esineb turukõikumisi iga päev ja kui pärast iga ebaõnnestumist käega lüüa, ei hakka raha kunagi kasvama.

Rahulikkus: Riskide võtmise asemel kipuvad naised tegelema asja rohkem kindla peale – säästavad varakult ja alustavad investeerimist väikeste summadega. Investeerimises on julgus võtta riske üks olulisemaid omadusi, kuid samal ajal tuleb suuta riske hinnata ja vältida rutakaid otsuseid.

Kannatlikkus: Viimaste trendide kohaselt suudavad naised pikaajaliselt investeerimisest teenida rohkem tulu, kuna nad ei reageeri igale turuvõnkele üle ja ei rutta hetkeemotsioonide ajel ostma ja müüma. Samuti kipuvad naised vähem kauplema, mis samuti parandab nende investeerimistulemust.

Abi küsimine: Naised küsivad erinevate probleemide lahendamisel tihedamini abi kui mehed. Nagu öeldakse, jagatud mure on pool muret. Ärevus ja hirm on rahaasjade käsitlemisel loomulikud tekkima, kuid mure teistega jagamine võib tuua vastuseid, mille peale ise ei tule. Kindlustunne, et ei ole ainus, kel rahaga probleeme, võib olla tugev motivaator probleemide lahendamisel.

Seega, kõik naised, kes soovivad investeerimisega alustada, kuid pole esimest sammu veel astunud, teil on kõik eeldused olemas, et õnnestuda. Statistika järgi on teil eeldused eelmainitud omaduste tõttu isegi kriipsu võrra paremad kui meestel.

Allikas:Investopedia

scroll to top