fbpx
Close

Marko Oolo Investor Toomasest: huvitav eksperiment päris inimeste ja päris rahaga

Avatar

Investeerimisklubi korraldab oma teise kvartali ametliku ürituse koostöös Äripäevaga, kui külla minnakse majandusväljaande toimetusele ning Äripäeva väljamõeldud tegelasele, staarile investeerimismaailmas, Investor Toomasele.

Ettevõtet külastades vaadatakse, milliseid töövahendeid kasutab Investor Toomas, kuulatakse, kuidas sündis Eesti suurim äriväljaanne ja milliseid ideid pakub eesti keelde tõlgitud “Intelligentne Investor” raamat.

Rahajutud.ee portaal võttis endale omasel moel ühendust taas Investeerimisklubi ühe eestvedaja Marko Oologa, kellelt küsisime tema isikliku suhte kohta Äripäeva ja Investor Toomasega.

Millal Sinu teadvusesse esimest korda tekkis Investor Toomas?

Investor Toomase tegemiste kohta hakkasin huvi tundma mõned aastat tagasi. Huvitav on näha, kuidas töötab eksperiment, mille taga on päris raha ja päris inimesed.

Kui pingsalt Sa tema tegemisi jälgid ning kas oled kunagi saanud Investor Toomaselt mõne hea idee edasiseks uurimiseks või lausa teinud mõne tehingu otseselt teda kopeerides?

Jälgin Äripäeva ja ka Investor Toomase tegemisi paar korda kuus. Üldiselt jälgin klassikalist meediat üsna vähe, kuid, kui jälgin, siis enamasti avastan ennast lugemast just Investor Toomase lugusid.

Ürituse nimes on sees sõna väärtusinvesteerimine. Mida Sinu jaoks tähendab väärtusinvesteerimine?

Väärtusinvesteerimine on sügav kontsept, millest aru saamiseks kulub terve elu. Igal investeerimise tasemel saab seda mõista erinevalt. Minu jaoks tähendab väärtusinvesteerimine turu poolt alahinnatud ettevõtetesse panustamine. See on turu ebaefektiivsuste ära kasutamine.

Kui palju tarbid Äripäeva poolt toodetavat sisu – kas loed paberlehte, vaatad veebiportaali, kuulad raadiot/podcaste või käid nende korraldatud üritustel?

Kõige rohkem kuulan Äripäeva podcaste. Kuulan neid, kui hommikuti jooksen. Ajalehte ja veebiportaali pole hetkel paraku igapäevaselt aega lugeda.

Mida isiklikult sellelt konkreetselt ürituselt kõige rohkem ootad või mida soovid teada saada?

Äripäeva külastusega soovime investorid viia külla Eesti suurimale ärimeedia kontsernile ning teada saada, kuidas see sektor töötab. Saame koos ka tutvuda, millised on Äripäeva igapäevased protsessid ja milline on töö ajalehe, Investor Toomase ja Äripäev Eetris taga. Ühtlasi võtame teemaks ka ühe investeerimispiibli “The Intelligent Investor”.

Lisainfot ürituse kohta saab Investeerimisklubi veebilehelt SIIT.

scroll to top