fbpx
Close

Himustad finantsvabadust? Muuda endas need 10 olulist harjumust ja oled õigel teel

Avatar

Rikkuse kasvatamiseks tuleb kõigepealt alustada harjumustest. Mida varem muuta enda harjumusi, seda paremad võimalused on sissetuleku suurendamiseks. Oleme kogunud 10 rohkem- või vähemolulist punkti, mis on aidanud tavalistel inimestel rahalist vabadust saavutada ning noorelt pensionile minna.

Kõik siinkirjeldatud harjumused on iseenesest lihtsad ja loogilised ning mingit salanippi edukuse ja jõukuse saavutamiseks tegelikult ei olegi. Tuleb lihtsalt ise ennast kätte võtta, mitte hakata jalgratast leiutama ning kasutada viise, mis paljude edukate inimeste peal üle kogu maailma väga hästi on töötanud.

Automatiseeri enda finantsid

Finantsplaani autopiloodile panemine mitte ainult ei aita rikkaks saada – see säästab ka aega ning vaimset energiat. Inimesed, kes on automatiseerinud enda rahaasjad aastaid tagasi, ei pea pidevalt uuesti vastu võtma otsuseid, mis puudutavad investeerimist, kulutamist ning säästmist. Siia alla kuulub ka “maksa endale esimesena” põhimõte, kus palga laekumisel tuleb esimesena sealt võtta tükk investeerimiseks ning tuleviku kindlustamiseks.

Keskendu teenimisele

Rikkaks saamiseks on vaja mitut sissetulekuvoogu. Alustada tuleb praegusest sissetulekust ning sellele lisada teisi sissetulekuallikaid. Kui lisatöö tegemine on kõige lihtsam moodus tekitada endale teist ja kolmandat sissetulekuallikat, siis eesmärgiks peaks olema ka passiivsete rahavoogude tekitamine. Viisid selleks on investeerimine, ettevõtlus ja loominguline tegevus.

Pane kirja selged rahalised eesmärgid

T.Harv Eker kirjutas raamatus “Miljonäri mõtteviisi saladused”, et esimene põhjus, miks inimesed ei saavuta elus seda, mida nad soovivad, on see, et nad tegelikult ei tea, mida soovivad. Et saada rikkaks, peab olema selge siht silme ees, konkreetne plaan ning ranged tähtajad. Eesmärke seades ei tohi karta mõelda suurelt. Rikkad seavad enda ootused erakordselt kõrgeks ja on valmis igaks väljakutseks. Unistuste elu ei saa elada ilma suurte ootusteta.

Planeeri

Kordades tõenäolisemalt saavad rikkaks need, kellel on igapäevaselt kasutuses nii kalender kui ülesannete nimekiri, kui need, kellel puudub igasugune ajakava. Enamus ennast ise üles töötanud miljonäre on oma aja ja tegemiste pühendunud planeerijad. Ei ole tähtis, kuidas oma ideid, tegevusi ja ka finantse kirja panna, seda tuleb lihtsalt teha.

Investeeri

Investeerimine aitab tekitada erinevaid passiivseid sissetulekuallikaid ning on jõukuse üheks alussambaks. Lõpuks on investeerimisportfelli suurus see, mis aitab finantsvabaduseni jõuda, mitte rahanumber igakuisel palgatšekil. Kuna investeerimisel on olulised ka teadmised, siis tuleks alustada varakult ning hankida järjest uusi kogemusi ning teadmisi käsikäes oma portfelli suurenemisega.

Maksa võlad ära

Paljud investorid on öelnud, et noorelt on lihtsam raha teenida kui vanemas eas. Seega, alusta rahateenimist varakult ning kasuta võimalust võlgadest vabanemiseks, et olla näiteks 45-aastaselt laenudest prii. Lihtsustades võib öelda, et noorelt pensionile mineku saladus on hüpoteek varakult ära maksta. See punkt ei kehti, kui sul on võimalused ja oskused laenuraha panna tootma omakorda suuremat raha, kas läbi ettevõtluse või investeerimise.

Veeda aega edukate inimestega

Loeb ka kogukond ehk inimesed, kellega end ümbritsed. Enamasti peegeldab inimese väärtus tema lähedaste sõprade taset. Oleme nende inimeste moodi, kellega suhtleme ja sellepärast on võitjad võitjate moodi. Öeldakse, et inimene on keskmine viiest persoonist, kellega ta kõige rohkem läbi käib. Nii võttes sõltub kõik meist endast ehk siis millise tutvusringkonna me endale loome.

Mõtle suurelt

Edukad inimesed mõtlevad loovalt ning tulevad pidevalt uutele ideedele. Piltlikult, sel ajal kui enamus inimesi räägib autodest ja filmidest, ostavad või alustavad edukad inimesed autofirmasid ja toodavad filme. Ideid võib pidada kõige väärtuslikumaks varaks maailmas.

Ärka varakult

Paljud edukad inimesed alustavad oma päeva enne päiksetõusu. Viieaastase uuringu, milles osales 177 miljonäri, tulemused näitasid, et umbes 50 protsenti neist ärkas vähemalt 3 tundi enne tavatööpäeva algust. Tegemist on strateegiaga, mis aitab toime tulla ootamatute sündmustega nii, et ei raiska väärtuslikku aega. Elu kontrolli all hoidmiseks ärkavad mitmed oma elus kaugele jõudnud inimesed kell 5, et alustada päevaks seatud ülesannetega.

Harjuta ennast ebamugavustega

Soovides rohkem raha teenida või elus edasi jõuda, peab astuma välja enda mugavustsoonist. Ka läbirääkimisi palga osas võib pidada mugavustsoonist väljumiseks. Tegemist on ühe lihtsama viisiga, kuidas tõsta enda sissetulekut, sest tavaliselt need, kes küsivad rohkem, saavad rohkem. Enamik inimesi isegi ei proovi. Keskpärase ja jõuka elu erinevus tuleneb sellest, kas saad palka vastavalt enda väärtusele. Tuleviku vaates on tähtis, kui suur on palk hetkel, sest see mõjutab rikastumise tempot.

scroll to top