fbpx
Close

EfTENi müügitulu ja NAV veebruaris suurenesid

Avatar

Foto: EfTEN

EfTENi III kinnisvarafondi aktsia puhasväärtus (NAV) veebruari lõpu seisuga oli 17,21 eurot. EPRA aktsia puhasväärtus (raamatupidamislik puhasväärtus ilma edasilükkunud tulumaksukohustust ja intressiderivatiivide õiglast väärtust arvestamata) oli 18,32 eurot. Nii NAV kui EPRA NAV suurenesid veebruari jooksul 0,8%.

EfTEN Real Estate Fund III AS veebruari finantstulemused olid kiire Covid-19 leviku kuul paremad kui juhtkond seda ootas – fond teenis veebruaris 961 000 eurot konsolideeritud müügitulu, mis on jaanuariga võrreldes 15 000 eurot rohkem. Müügitulu kasv tuli peamiselt Saules Miestase kaubanduskeskuse liig-konservatiivsest provisjonist jaanuaris, kuid ka Laisves büroohoone uute üürilepingute tulu lisandumisest. Fondi konsolideeritud EBITDA oli veebruaris 799 000 eurot, kirjutab ettevõte börsiteates.

Selle aasta esimese kahe kuu jooksul on fond teeninud 1,9 miljonit eurot müügitulu, mis on 17% rohkem kui eelmisel aastal. Müügitulu kasv tuli peamiselt uute kinnisvarainvesteeringute lisandumisest, kuid ka Evolution büroohoone vakantsuse väljarentimisest ning stabiilsest majandustegevusest enamikes fondi objektides. Saules Miestase kaubanduskeskuse tulemus on Leedu piirangute tõttu enim kannatanud – võrreldes eelmise aasta esimese kahe kuuga on keskuse selle aasta kahe esimese kuu üüritulu 30% (154 tuhat eurot) madalam. Koroonaviiruse levik on Leedus võrreldes detsembrikuu tipphetkega kordades alanenud, mis lubab omakorda eeldada, et lähiajal tehakse Leedu valitsuse poolt järk-järgulisi otsuseid seniste karmide piirangute lõdvendamiseks.

Fondi puhaskasum oli 2021. aasta veebruaris 609 tuhat eurot. EfTEN Real Estate Fund III AS-i konsolideeritud raha jääk oli veebruari lõpu seisuga 5,8 miljonit eurot ning kogu varade maht 151,3 miljonit eurot.

scroll to top