Close

USA miljardär: jõukuseks on vaja vaid säästlikkust, distsipliini ja aega

Ekstsentriline Ameerika miljardär Mark Cuban on mees, kes ei pea raha pärast muretsema. Kuid samas on tal on minevikust jagada väga head finantsnõu kõigile nendele, kes soovivad oma rahalist seisu parandada. Mees, kellele kuulub muuhulgas näiteks Dallas Mavericksi korvpallimeeskond, peab talle noorena antud parimaks investeerimisalaseks nõuandeks seda, et rikkuse saavutamiseks tuleb kõigepealt elada väga kokkuhoidlikult.

Igapäevaselt annab tõsielusaate “Shark Tank” staar alustavatele ettevõtjatele nõu ning ütleb, et selleks, et rikkaks saada, ei ole vaja hiilgavat ideed. Nimelt arvab Cuban, et õige mõtteviisiga võib igaühest saada miljonär, vaja on vaid aega ja kokkuhoidlikkust. Säästlikku eluviisi õppis miljardär raamatust “How to Retire at 35”.

“Raamatu põhimõte oli, et pensionile saab minna 35-aastaselt, kui suudad säästa miljon dollarit, elades nagu tudeng,” ütles Cuban kord ajakirjale Money.

Raamat oli tema jaoks suureks motivaatoriks. Vahepeal elaski ta koos viie toakaaslasega, sõi vaid makarone ning sõitis laguneva autoga. Kuni 25. eluaastani ei olnud Cubanil autot, mille maksumus oleks olnud üle 200 dollari. Vahepeal sõitis ta ringi Fiat X1/9-ga, millel oli auk põrandas ning 1966. aasta Buick LeSabre’ga.

Tal oli hullumeelne kinnisidee raha säästa, kuid elu võttis tema jaoks pöörde ning varsti teenis ta oma esimesed miljonid tehnoloogiaäris.

Inimesed ei pea olema ettevõtjad, et saada jõukaks. Nimelt soovitab ka miljardärist superinvestor Warren Buffet rikkuse saavutamiseks oma kogutud kapitali tööle panna odavate teenustasudega indeksifondides. Põhimõte on elada vastavalt oma finantsvõimekusele, panna säästetud raha investeerimisfondidesse kasvama ning elada nii kokkuhoidlikult kui võimalik.

Cubani sõnul saavad kõik minna noorelt pensionile, kui paigutavad oma raha passiivsetesse indeksfondidesse: “Säästes ja odavalt turul investeerides saab igaüks oma kapitali kasvatada,” on Cuban veendunud. “Jõukuseks ei ole vaja õnne ega kuulsust. Vaja on vaid säästlikkust, distsipliini ja aega.”

scroll to top