fbpx
Close

Peaaegu pooled Briti lapsevanematest on võsukese hoiupõrsast raha laenanud

Avatar

Suurbritannia ühisrahastusportaali Zopa poolt läbi viidud uurimusest tulid välja väga huvitavad numbrid, mille kohaselt koguni 40% Briti lapsevanematest on mingil ajahetkel oma laste hoiupõrsast sularaha laenanud.

Nendest lapsevanematest, kes tunnistasid laste kogutud raha laenamise üles, umbes 20% oli aasta jooksul võtnud üle 250 briti naela ehk 287 euro, kirjutab portaal P2P Finance News.

Samas, 80% vanematest plaanib tänavusel aastal oma lastele jõuludeks just raha kinkida. Umbes neljandikku vastanute lastest ootab ees 100 naelane ehk 115 eurone üllatus ning umbes 3% lapsi saab nautida üle 500 naela ehk 574 euro suurust sularahakinki.

“Kui meie ühiskond on järjest enam liikumas sularahavaba elu poole, siis huvitava tulemusena on just lapsed tõusmas omatud sularaha poolest kõige “rikkamaks” ühiskonnasegmendiks,” tõi Zopa esindaja Andrew Lawson välja huvitava mõtte.

“Kohati viskab elu meile ette olukordi, kus sularaha läheb vaja ning seetõttu ongi lapsevanemad häda sunnil minema võsukese hoiupõrsa kallale,” lisas Lawson ja ütles, et umbes neljandik vastanutest kingib oma lapsele raha seetõttu, et harjutada noort inimest aru saama raha väärtusest.

Koguni 2/3 vastanutest tunnistasid ka seda, et tänapäeval saavad lapsed reeglina kingiks suuremaid rahasummasid kui nemad omal ajal samas vanuses.

scroll to top