fbpx
Close

Viis moodust kuidas raha säästa

Avatar

Foto: Pixabay

Tihti võib raha säästmine tunduda päris võimatu ülesanne. Lihtne on töötasuna laekuvat palka näha lihtsalt kui ühest kuust teise elamise summat ja mitte valmistuda tulevikuks ning kaitsta end võimalike rahaliste raskuste eest. Kuid kui panna iga kuu vaid natuke raha kõrvale võib see kindlustunnet märkimisväärselt tõsta. Need viis säästmise nõuannet võivad aidata alustada teed tulevase rahalise edu saavutamise suunas.

1. Koosta eelarve. Oled seda kindlasti juba varem kuulnud. Eelarve koostamine ja sellest kinnipidamine on üks parimaid viise raha säästmiseks. Eelarve koostamine ei tähenda kindlasti seda, et pead kogu oma eluks edasisest lõbutsemisest loobuma. Eelarve koostamisel näed lihtsalt, kuhu sinu raha iga kuu läheb ja eraldada oma palgast konkreetsed summad raha säästmiseks, arvete tasumiseks ja meelelahutuseks.

2. Ära oota, et säästa ja investeerida. Säästmine ja investeerimine võib praegu tunduda väljakutsena, kuid vaid mõne euro säästmisel nädalas võib tulevikus olla suur mõju. Kasuta oma eelarvet, et näha, kui palju raha suudad oma säästukontole iga kuu juurde panna. Mis puutub investeerimisse, siis selleks on ilmselgelt mõistlik kasutada professionaalide abi. Paiguta oma säästetud raha investeerimisfondidesse, mis aitavad seda lihtsalt säästukontol seismise asemel vaikselt kasvatada isegi siis, kui suurt investeerimisriski ei võeta.

Boonusnõuanne: Säästmist aitab hõlbustada kui suurendada oma sissetulekuid väikeste tasuta saadud rahaliste süstidega. Näiteks võimaldab Paf kasiino igal nädalal osaleda tasuta viktoriinides, kus lihtsalt teadmiste eest on auhinnaks sularaha või tasuta keerutused. Täpsema ülevaate annab see arvustus.

3. Säästa kolmandik oma sissetulekutest. Kui sa pole kindel, kui palju peaksid kokku hoidma, siis üldiselt soovitatakse võimaluse korral säästa umbes kolmandiku oma sissetulekutest. Säästes iga teenitud 3 eurost 1 euro hõlbustad enda tulevaste rahaliste raskuste (näiteks koondamise, autoremondi, kodu remondi ja muude ootamatute kulude) üleelamist.

4. Käivita hädaabifond. Veel üks hea viis rahaliste raskuste jaoks on enda hädaabifondi loomine. Investopedia soovitab raha paigutada intressi teenivale säästukontole või eelnevalt kirjeldatud moel konservatiivselt investeerida.

5. Maksa oma võlg ära. Ehkki raha hoiustamine on hea viis oma tulevikuks valmistumiseks, peaksid muretsema ka võla tasumise pärast. Võlgade tasumisel peaksite olema kindlameelne ja võlgade võtmisel tähelepanelik, et näiteks krediitkaardi miinus ei kasvaks kunagi üle pea.

Kõiki neid nõuandeid ei pea rakendama kohe ja täna, kuid oma raha säästmise teekonda peaksid siiski alustama. Alusta eelarve koostamisest ning liigu järk-järgult järgmiste sammudega edasi. Nii kindlustad endale muretu tuleviku.

scroll to top