fbpx
Close

Tallinna Kaubamaja kasvatas investorite rõõmuks müügitulu ja kasumit

Avatar

Neljapäeval pärast börsipäeva lõppu avaldas 2017. aasta viimase kvartali ning kogu aasta auditeerimata majandustulemused Tallinna Kaubamaja Grupp ning investorid jäävad tõenäoliselt saavutatuga rahule.

Võrreldes omavahel 2016. aasta ja 2017. aasta neljandaid kvartaleid, siis kogu grupi müügitulu kasv oli 7,4% (162,9 miljoni euro pealt 175 miljoni peale). Suurimaks veduriks oli autokaubandus, mis kasvas 19,3 miljoni pealt 23,6 miljoni peale ehk 22,2%. Suurima osa müügitulust annavad supermarketid, kus kasv oli 108,9 miljoni euro pealt 116,1 miljoni peale ehk 6,6%.

Maksueelne kasum oli viimases kvartalis aastataguse ajaga võrreldes koguni 52,8% kõrgem, kerkides 12,2 miljoni euroni. Seda numbrit aitas saavutada peamiselt kinnisvarasegment, kus kasumi andsid investeeringute ümberhindlused. Kaubamajade ning autokaubanduse maksueelne tulu võrreldes varasema aastaga hoopis vähenes, vastavalt 11,5% ja 15,1%. Supermarketid olid seevastu edukad, kui kasumireale lisati 1,4 miljonit eurot, mis andis kasvuks 32,4%.

Kogu aasta müügitutulud olid Kaubamaja Grupil 651,3 miljonit eurot, kasv 2016. aastaga võrreldes oli 8,8%. Autokaubandus kasvas 20,7% ning kõige suuremat mahtu andev supermarketite osa 8,3%.

Kogu aasta maksueelne kasum kasvas aastaga 17,8% ning oli 36,5 miljonit eurot. Kahjumit tootis jalatsikaubandus, kus aasta kahjumiks tuli 3,1 miljonit eurot.

Kaubamaja aktsia (TKM1T) lõpetas neljapäeval kerges miinuses, kui langes 0,21% ning maksab hetkel 9,68 eurot.

Tallinna Kaubamaja Grupi kommentaar numbritele:

Grupi tulemus 2017. aasta neljandas kvartalis, aga samuti aasta kokkuvõttes, oli väga positiivne. Grupi peamised tegevussegmendid kasvatasid müügitulu oma turusegmendist kiiremini. Eriti jõulise müügitulu kasvuga paistis silma autosegment.

Aastaga kahekordistusid Grupi e-poodide müügitulemused ületades ka selles valdkonnas Eesti e-kaubanduse müügistatistikat. Viimaste aastate talve puudumine on õpetanud moekaupade hooajalisi varusid paremini juhtima, väljendudes IV kvartali paremas müügimarginaalis.

Aruandeaastal kasutusele võetud kokkuhoidlikumad elektrilahendused on aidanud tõhusalt kokku hoida muid tegevuskulusid.

Grupi tööjõukulud on aastaga kasvanud 10,5%, seejuures on keskmine palk kasvanud 7,9%, mis on samas suurusjärgus viimati Statistikaameti poolt avaldatud hulgi- ja jaekaubanduse keskmise palga kasvuga. Aasta viimases kvartalis kasvas töötajate arv ning summaarne palgakulu kahe uue Selveri lisandumise tõttu.

Neljanda kvartali kasumit mõjutasid kinnisvarainvesteeringute ümberhindlused. Kinnisvarainvesteeringute väärtus 2017. aastal kasvas, kuid kasv jäi pisut alla 2016. aasta kasvule mõjutades negatiivseid võrreldavaid muid tulusid 0,5 miljoni euroga.

Iga segmendi kohta eraldi kirjutatud kommentaaridega saab tutvuda börsiteates SIIN.

scroll to top