fbpx
Close

Mis aktsiad ujusid Balti börsi üldisel langusaastal vastuvoolu ja näitasid tõusunumbreid?

Avatar

Nasdaq Baltic | Foto: Siim Semiskar

Esmaspäeval räägiti ETV ekraanil õhtu esimestes AK uudistes börsijuttu. Videolugu saab uuesti vaadata ERR-i uudisteportaalis “Tallinna börsile oli mullune languse aasta” pealkirjaga loos. Laiendame veidi ETV poolt üles võetud teemat kogu Balti börside peale ning uurime, mis pilt meile siis vastu vaatab.

Statistika: nasdaqbaltic.com

Nagu juuresolevast väljavõttest Balti börsi veebilehelt nasdacbaltic.com võib järeldada, siis paljude aktsiate jaoks oli tegemist selge langusaastaga. Olgu öeldud, et ajavahemikuks on võetud 1. jaanuar kuni 31. detsember 2018.

Aasta suurimaks kukkujaks 64-protsendiga oli lätlaste elektroonikatootja SAF Tehnika (SAF1R), kelle majandusnäitajad aasta jooksul selgelt halvenesid ning investorid ei jätnud seda tähelepanuta. Leedulaste piimatootja Vilkyškiu pienine (VLP1L) kaotas oma hinnast 45,3%, jaekett Apranga (APG1L) 36,8% ning Baltika (BLT1T) 35,7%.

Kogu aasta börsil olnud aktsiatest näitasid kasvu vaid neli väärtpaberit, millest kolm olid Tallinna börsilt – PRFoods (PRF1T) 1,8%, Merko Ehitus (4,4%) ning EfTEN Real Estate Fund III (EFT1T) (5,9%). Suurimaks tõusjaks oli 14,6-protsendiga Telia Lietuva (TEL1L). Ka Tallinna Sadam (TSM1T) oli IPO järel edukas, kuid nemad olid börsil pool aastat ja kogu aasta arvestusse ei lähe.

Kuigi laiatarbemeedia üritab börsilangust igapäevaselt kajastada kui järjekordse krahhi algust ning üles keerutada paanikat, siis paljud investorid on langusesse suhtumas isegi ootusärevusega, sest näevad selles tekkimas uusi ostukohti, kus oma investeerimisportfellile hoogu anda.

Nii Balti põhinimekirja ja ka lisanimekirja täielike statistikatabelitega saab tutvuda SIIN.

Andke kommentaarides teada, kuidas börsilangus teie investeerimisportfelli on mõjutanud ning kas paanika on pead tõstmas või võtate asja külma kõhuga ja veeretate ostumõtteid?

scroll to top