fbpx
Close

Esimeses kvartalis kahjumit teeninud PRFoods ootab HoReCa sektori taastumist

Avatar

Foto: Siim Semiskar

AS PRFoods avaldas pühapäeval, 29.novembril börsiteate vahendusel 2020/2021. majandusaasta 1. kvartali vahearuande. Aruandest selgub, et grupi konsolideeritud EBITDA oli 2020/2021. majandusaasta 1. kvartalis -0,48 miljonit eurot. PRFoodsi juhtkonna sõnul jääb käesolevat finantsaastat mõjutama Covid-19 ning kindlasti näeme alanud majanduskriisi mõjusid realiseerumas järgmisel finantsaastal. Eeldatakse, et HoReCa sektori taastumist ei ole näha enne 2021.aastat.

Äritegevuse EBITDAks (s.o enne ühekordseid tulusid-kulusid ja kalavarude ümberhindlust) kujunes -0,34 miljonit eurot. Äritegevuse EBITDAd mõjutas negatiivselt suitsutatud toodete osakaalu vähenemine käibes, mis tulenes peamiselt Soome müügikoguste ja -hinna langusest private labeli segmendis; Covid-19 negatiivne mõju HoReCa (hotellid, restoranid, catering) sektori müügile ning kala turuhindade langus – lõhe hinnalangus -9,4% ning vikerforelli hinnalangus -21,4% võrreldes eelmise aasta sama perioodiga.

Kvartali puhaskahjumiks kujunes 1,44 miljonit eurot, sh finantskulude suurenemine 0,11 miljoni euro võrra seoses intressikulude kasvuga (investeerimislaenu intress 3,25% vs võlakirjaintress 6,25%).

Grupi 1. kvartali konsolideeritud käive oli 12,7 miljonit eurot langedes eelmise aasta sama perioodiga võrreldes 34,1% (1kv 19/20: 19,3 miljonit eurot), sealhulgas müügilangus jaekettides oli 1,5%, HoReCa sektoris 52,1% ning hulgimüügis 60,9%.

Kriis jätkub kalasektoris ning ajutine ja osaline riikide avamine suvel oli liiga lühike turu taastumiseks. Nagu ka eelmises teates märkisime, et HoReCa sektor, mis moodustab kogu lõhe- ja forellikaubandusest ca 1/3 nii globaalselt kui regionaalselt, ei taastu järgneva 12 kuu jooksul endisele tasemele. Sellest tingituna on tooraine ja müügihinnad langenud ligi veerandi võrra. Teatud määral korvab seda jaemüük, kuid mitte piisavalt. See on tekitanud olukorra, kus turul on ülepakkumine, mis sunnib tootjaid hindu langetama. Samuti tegutsevad kalakasvatajad omahinna või alla selle piires, mistõttu enamus suurimatest kalakasvatajatest on teatanud kas olulisest kasumi vähenemist või kahjumist.

Loe täispikkuses börsiteadet SIIT.

scroll to top