fbpx
Close

Koroonapiirangute leevenemine mõjutas oluliselt veetarbimist teises kvartalis

Avatar

Foto: Tallinna Vesi

AS Tallinna Vesi hiljuti avaldatud börsiteates selgub, et ettevõtte 2021. aasta teise kvartali müügitulu oli 12,97 miljonit eurot, suurenedes 2020. aasta sama perioodiga võrreldes 7,3%. Müügitulu kasvu põhjustas leebematest koroonapiirangutest tingitud äriklientide suurem veetarbimine ning ehitusteenuste tulu suurenemine.

Põhitegevuspiirkonna eraklientidele müüdud teenustest saadud tulu vähenes 0,9% võrra, ulatudes 5,10 miljoni euroni. Muutuse põhjustas aprilli lõpust leevenenud koroonapiirangutest tulenev vähenenud kodumajapidamiste tarbimine.

Põhitegevuspiirkonna äriklientidele müüdud teenustest saadud tulu suurenes 17,2% võrra, mis tulenes veeteenuste tarbimise kasvust 0,51 miljoni euro võrra. Pandeemiaga seotud piirangute leevendamine aprilli lõpust võimaldas hotellidel ja spaadel ning meelelahutusasutustel avaneda juunis ning kontorites töötas rohkem inimesi.

Müügitulu suurenemine tulemusena tõusis ka 2021. aasta teise kvartali brutokasum, mis oli 5,23 miljonit eurot ehk tõusis 10,5%. Ettevõtte ärikasum oli 5,20 miljonit eurot, mis on 0,61 miljonit eurot kõrgem kui aasta tagasi. Ärikasumit mõjutas samuti eelkõige äriklientide tarbimismahtude kasvust tingitud müügitulu suurenemine.

Ettevõtte puhaskasum oli 2021. aasta teises kvartalis 3,07 miljonit eurot, mis on 2,92 miljoni võrra suurem kui 2020. aasta samal perioodil. Muutus puhaskasumis tulenes peamiselt madalama dividendimaksega seotud maksukulust, mida täiendasid ärikasumi suurenemine ja madalamad intressikulud.

Tütarettevõte Watercom ehitusteenuste müük kasvas võrreldes eelmise aastaga teises kvartalis tänu 2020. aasta ja ka 2021. aasta esimese 6 kuu jooksul toimunud hangete tulemusel võidetud torustike ja tee-ehituse projektidele Tallinnas ja selle lähiümbruses. Ehitusteenuste müügitulu oli teises kvartalis 1,57 miljonit eurot, mis tähendab eelmise aasta sama perioodiga võrreldes 33,8%-list kasvu.

Loe majandustulemusi SIIT.

scroll to top