fbpx
Close

EfTENi aktsia puhasväärtus augustis kasvas ja müügitulu suurenes

Avatar

Foto: EfTEN

EfTENi III kinnisvara fond avaldas hiljuti börsiteate vahendusel aktsia puhasväärtuse (NAV) augusti lõpu seisuga, milleks oli 17,8976 eurot. EPRA aktsia puhasväärtus oli 18,91 eurot. EPRA NAV suurenes augustis 0,9% võrra. Lisaks suurenes fondi müügitulu ning kõikide kinnisvarainvesteeringute tulud on taastunud Covid-19 kriisi eelsele tasemele.

Augustis teenis EfTEN Real Estate Fund III AS konsolideeritud müügitulu kokku 1 170 000 eurot, mis on 24 000 eurot rohkem kui juulis. Kriisis enim kannatanud Saules Miestase kaubanduskeskus teenib taas kõrgemat tulu klientide käibega seotud üürilt ning samuti laste mänguväljakult, mis vahepealsel perioodil oli suletud. Märgilise tähendusega on muutus viimase 1,5 aasta tarbijakäitumises – keskuse külastatavus on küll madalam, kuid ostud on suuremad ning kokkuvõttes on käibeüüride tase hoolimata külastatavuse langusest kriisieelse ajaga võrreldav, seisab ettevõtte börsiteates.

Fondi konsolideeritud EBITDA oli augustis 1 000 000 eurot, mis on 22 000 eurot kõrgem kui juulis, sisaldades NOI (puhas üüritulu) kasvu summas 13 tuhat eurot ning üldkulude vähenemise mõju summas 9 tuhat eurot.

Selle aasta kaheksa kuu jooksul on fond teeninud 8,3 miljoni euro suuruse müügitulu juures 6,9 MEUR EBITDA-d. EBITDA on võrreldes eelmise aastaga kasvanud kokku 1,6 miljonit eurot, millest 1,054 miljonit eurot on toonud uute kinnisvarainvesteeringute lisandumine ning ülejäänud kasv on seotud nii eelmisel aastal Covid-19 eriolukorra ajal üürnikele antud allahindlustega kui ka vakantsuse väljaüürimisega Ulonu ja Evolutioni büroohoonetes Vilniuses.

Fondi konsolideeritud üle tähtaja võlgnevus oli 31. augusti seisuga 152 000 eurot, jäädes juuliga võrreldes samale tasemele.

Fondi konsolideeritud raha jääk kasvas augustis 1,479 miljoni euro võrra, s.h laekus fondi Leedu tütarettevõttele juunis soetatud kinnistute sisendkäibemaks summas 1,048 miljonit eurot. Fondi konsolideeritud raha jääk oli augusti lõpu seisuga 11,5 MEUR.

EfTEN Real Estate Fund III AS-i konsolideeritud omakapital oli 31.08.2021 seisuga 90,786 miljonit eurot.

scroll to top