fbpx
Close

Harju Elekter teenis 2020.aastal rekordilise müügitulu ja kasumi

Avatar

Foto: Siim Semiskar

Harju Elekteri avaldatud börsiteates majandustulemusi uurides selgub, et kontserni jaoks kujunes nii IV kvartal kui ka 2020. aasta tervikuna muutusterohkeks ja hoolimata keerulisest aastast edukaks. Kontserni viimaste aastate suuremahulised investeeringud ja aktiivne müügitöö suurendamaks turuosa nii Skandinaavias kui ka koduriigis on vilja kandnud. Varasematest perioodidest üle kandunud ja aruandeaastal lisandunud müügitellimused tõid kaasa rekordilise müügitulu ning kasumi nii aruandekvartalis kui -aastal.

Kontserni konsolideeritud auditeerimata müügitulu aruandekvartalis oli 35,2 miljonit eurot ja aruandeaastal kokku 146,6 miljonit eurot.

Kontsern investeeris 2020. aastal põhivarasse kokku 8,1 miljonit eurot, sealhulgas kinnisvara­investeeringu­tesse 3,1 miljonit eurot, materiaalsesse põhivarasse 4,6 miljonit eurot ja immateriaalsesse põhivarasse 0,3 miljonit eurot. Aruandeaastal alustati Leedus tootmis- ja büroo­hoone laienduse neljanda etapi ehitusega. Lisaks investeeriti tootmistehnoloogilisse põhivarasse, infotehnoloogia arendustesse, Allika Tööstuspargi tootmis­hoone ehitusse ning soetati kinnistuid.

Ettevõtte aktsia sulgus aruandekvartali viimasel kauplemispäeval Nasdaq Tallinna börsil 5,18 euro tasemel. AS Harju Elektril on 31.12.2020 seisuga 5 084 aktsionäri. Aruandekvartali jooksul suurenes aktsionäride arv 253 võrra.

Kontserni dividendipoliitika järgi makstakse dividendideks vähemalt kolmandik tavapärase majandustegevuse puhaskasumist. Juhatus võtab dividendi ettepanekut tehes arvesse märgatavalt paranenud majandustulemusi, samas ka suurenenud investeeringuid ja finantsseisu. Kooskõlastatult nõukoguga teeb juhatus ettepaneku maksta aktsionäridele dividendidena välja 0,16 eurot aktsia kohta, kokku 2,8 miljonit eurot, mis moodustab 51% 2020. aasta puhaskasumist.

Loe majandustulemusi SIIT.

 

scroll to top