fbpx
Close

Aprillis vedas Balti börsi Grindeksi aktsia märkimisväärne tõus

Avatar

Nasdaq Baltic | Foto: Siim Semiskar

Aprill oli Balti börsidel võrreldes eelmise kuuga edukam, sest kõikide börside indeksid kasvasid. Aktsia hinnad tõusid koku 16 ettevõttel ning langes 15. Kahel firma aktsia hind aprillis ei muutunud.

Kõige suurema tõusu tegi aprillikuus Riia börs, mille indeks tõusis 4,86%. Kasvasid ka üldindeks OMXBBGI ning Vilniuse börsiindeks.  Kõige vähem kasvas Tallinna börsi indeks 1,53%.

Balti börside viimase 52 nädala liikumine graafikul:

nasdaqbaltic.com

Aprillis oli nii Tallinna, Riia kui ka Vilniuse börsil 20 kauplemispäeva. Kokku tehti Baltikumi peale 12 446 tehingut ehk keskmiselt 622 tehingut päevas. Kõige rohkem tehinguid tehti Nasdaq Tallinna börsil – kokku 308. Tehingutest 215 tehti Vilniuse börsil tehti ja Riias vaid 98.

Top10 ettevõtted aprilli käibe arvestuses (tuhanded eurod):

nasdaqbaltic.com

Balti börsi põhinimekirja aktsiate liikumine aprillis:

Aprillis tegi Läti ravimitootja Grindeksi aktsia märkimisväärse tõusu – hind suurenes lausa 52%. Korralik tõus oli ka Baltimaades moekaupade jaemüügiga tegeleval Apranga Groupil, nimelt suurenes aktsia hind 16,77%. Positiivses suunas liikujaid oli Balti põhinimekirjas kokku 16.

nasdaqbaltic.com

Sarnaselt eelmise kuuga tegi ka aprillis kõige suurema languse kodumaise rõivatootja Baltika aktsia hind (24%). Suur langus oli veel Tallinna Kaubamaja Grupi aktsial 10,71%. Aprillis vähenes ka Läti ravimitootja Olainfarmi aktsia hind 9,92%, võrreldes eelmise kuuga oli langus veel suurem.

nasdaqbaltic.com
scroll to top