fbpx
Close

Viis USA aktsiat, millel analüütikud soovitavad silma peal hoida

Avatar

USA aktsiaturg on rekordiliselt kõrgel tasemel, kui S&P 500 indeks on jõudnud 2700 punktini ja mõned eksperdid ennustavad, et see rihib nädala lõpuks lausa 3000 punktini.

Aktsiahinnad on tõusuteel juba kaheksandat aastat järjest, mis on pikkuselt ajaloo teine pulliturg. Kuid kas see trend on ka uuel aastal jätkusuutlik? Mitmed Wall Streeti arvamusliidrid usuvad, et jah!

Toome CNBC ja Yahoo Finance’i abil välja erinevatelt Wall Streeti analüütikutelt viis ettevõtet, mida investor võiks edasiseks analüüsiks luubi alla võtta.

Applied Materials (AMAT)

Hetkehind on 55 USA dollari ringis, 12 kuu tõusupotentsiaaliks hinnatakse 38%.

Ettevõte varustab kiibitootjaid seadmete, teenuste ning tarkvaraga. Toodetud kiipe kasutatakse lõpuks arvutides, nutitelefonides, telerites ning päikesepaneelides.

Analüütikute sõnul näitas ettevõtte kolmanda kvartali suurepärane esitus selle helget tulevikku. Koguni 13 analüütikut on prognoosinud viimase kolme jooksul aktsia hinnasihiks umbes 65 USA dollarit.

Alexion Pharmaceuticals (ALXN)

Aktsia hind on 122 USA dollari piirkonnas, 12 kuu tõusupotentsiaaliks hinnatakse lausa kuni 50%.

Alexioni aktsiahind tegi suure tõusu, kui oktoobris kinnitas USA Toidu- ja Ravimi Amet (FDA) kinnitas nende poolt välja töötatud Solirise nimelise ravimi, mis on mõeldud autoimmuunhaiguste raviks. Ettevõte on hetkel valmistamas ravimit turule tooma. Aastane ravikuur ühele patsiendile hakkab maksma koguni 700 000 dollarit.

Alexion Pharmaceuticalsi aktsiat soovitavad kokku 12 Wall Streeti analüütikut, keskmiseks aastaseks tõusuks on ennustatud 40%.

First Data Corp (FDC)

Aktsia hetkehind on 17 USA dollari kandis, 12 kuu tõusupotentsiaaliks hinnatakse kuni 45%.

Tegemist on ühe suurima maksete töötlemisega tegeleva firmaga maailmas. See aktsia on saanud kaheksalt analüütikult “osta kohe” soovituse ning keskmiseks aastalõpu hinnasihiks on ennustatud 21 dollarit (+27%).

Constellation Brands (STZ)

Aktsia hetkehind on 222 USA dollari kandis, 12 kuu tõusupotentsiaaliks on hinnatud kuni 8%.

Vägijookide tootjal on mitme analüütiku arvates ees väga edukas aasta ning kõigi ennustuste peale kokku loodetakse keskmiselt näha aasta lõpuks aktsiat 6% praegusest hinnast kallimana.

Owens Corning (OC)

Aktsiahind on hetkel 94 USA dollari ringis, kuid 12 kuu tõusupotentsiaali nähakse kuni 22%.

Owens Corning on globaalne kompanii, mis arendab ning toodab isolatsiooni- ning katusekattematerjale ning klaaskiust komposiitmaterjale. Viis erinevat analüütikut ootavad ettevõttelt uuel aastal tänu äritegevuse laiendamisele kahekohalist EBITDA kasvu ja tugevat rahavoogude suurenemist.

* Rahajutud.ee portaal paneb oma lugejatele siinkohal südamele, et kõik investeerimisotsused tuleb endal ise hoolikalt läbi kaaluda. Siin portaalis ei anta finantsnõu, vaid arutletakse erinevatel teemadel, mis võiksid investorile anda mõne mõttekillu, mida siis iseseisvalt edasi analüüsida.
scroll to top