fbpx
Close

Hasartmängufirmad investeerimisvõimalusena

Avatar

Hasartmängud ja kasiinod on Eestis suhteliselt tabu teema ning selle teenuse pakkujad on järjepidevalt suure tarbijakaitse luubi all. Ometigi on suurem osa täiskasvanud inimesi vähemalt korra elus hasartmänge ka ise mänginud. Vaatame näiteks meie põhjanaabreid. Delfi ärilehe sõnul mängib igal aastal ligi 80% soomlastest hasartmänge. Lisaks kulutavad nad hasartmängudele igal aastal ligi kaks miljardit eurot. Ja see on ainult üks riik. See tõstatab küsimuse, kas hasartmängu teenuseid pakkuvaid firmasid tuleks võtta kui investeerimisvõimalusena?

Tänapäeval ei pea mängimiseks enam isegi pükse jalga panema, sest spordiennustust, mänguautomaate ja lisegi live kasiino mänge saab mängida otse arvutist või isegi telefonist. Ainuüksi Eestis tegutseb juba neli maapealset kasiinobrändi ja üle kümne erineva netikasiino. Esialgse netikasiinode ülevaate saamiseks võite külastada kasiinod.net veebilehte, kus on järjest reastatud Eestis tegutsevad kasiinod. Maailmas on internetis mängitavate hasartmängude turuosa hetkel 11%, kuid see number kasvab iga aasta 1% – 2 % võrra.

Nasdaq Tallinna börsil oli aastaid üks populaarsemaid aktsiad Olympic Entertainment Groupi (OEG) aktsia. OEG alla kuuluvad kõik Baltikumis tegutsevad Olympicu kasiinod, sealhulgas ka lipulaev Olympic Park, mis asub Hiltoni hotelli esimesel korrusel. 2017. aastal oli Äripäeva analüüsi põhjal OEG lausa eestlaste jaoks kauplemise poolelt kõige populaarsem aktsia. Paraku otsustas Olympicu suuromanik Armin Karu 2018. aasta kevadel ettevõtte maha müüa ja sama aasta novembris võeti OEG ka börsilt maha. Kuna ka teised Eestis tegutsevad hasartmängufirmad, nagu näiteks Betsafe, Optibet, Coolbet, ei ole avalikult kaubeldavad, siis tuleb investeerimisvõimalusteks vaadata kaugemale või siis hankida head kontaktid.

Maailma suurim hasartmängu aktsia 2020. aasta seisuga on Las Vegas Sands (LVS), mille ettevõtte turuväärtus on 45 miljardit dollarit. Kuigi Las Vegas on firma nimes sees, siis tegelikult teenib firma ainult 10% oma kasumist Ameerika Ühendriikidest. Suurem osa kasumist on teenitud Macaust, Hiinast, mis on juba aastaid olnud maailma suurim mänguturg. Lisaks kasiinodele omab Las Vegas Sands ka suures koguses hotelle ja puhkekeskusi.

Teiseks suureks tegijaks on Eldorado Resorts (CZR). Nende näol on tegemist suurima operaatoriga Ameerika Ühendriikides. Sel aastal ostsid nad tõelise megadiili raames ära Caesars Entertainmenti, 17,8 miljardi dollariga. Nende valdusesse kuulub üle 60 kasiino kinnisvara, sealhulgas ka Las Vegase kurikuulus Caesar’s Palace ja The Flamingo.

Kolmandaks huvitavaks variandiks on Esports Entertainment (GMBL). Ühe aktsia hind on artikli kirjutamise hetkel 4,34 dollarit. Nende suureks eeliseks on see, et ettevõte motoks on „litsentseerida järgmise generatsiooni online-mängurlus“ ja nende fookuseks on e-sport. See tähendab, et kõik nende operatsioonid on suunatud internetti ja arvestades e-spordi kasvavat populaarsust, siis tasub sellel aktsial kindlasti silma peal hoida.

Kindlasti tuleb arvesse võtta asjaolu, et praeguse maailmas toimuva olukorra tõttu on paljud maapealsed kasiinod kinni, riigipiirid kinni ja inimeste tegevustel piirangud peal. See kõik mõjutab suuremaid USA hasartmängu ettevõtteid negatiivselt ja nagu ka paljude teiste valdkondade firmadega, tuleb ka neil ette võtta koondamisi ja olukord lihtsalt üle elada. Seevastu on aga netikasiinode populaarsus suurenenud ja jätkab ilmselt iga aasta kasvamist.

Kokkuvõttes oleks antud hetkel mõistlikum vaadata, mis maailmas lähikuudel toimuma hakkab, enne kui hakata langetama otsuseid hasartmängufirmadesse investeerimiseks. Kui aga kindlasti on soov seda teha, siis valida ettevõte, kes pakub ka kõiki mängimisvõimalusi veebi teel. Investeerimine on kohati ise nagu hasartmäng. Te panustate raha selle peale, et ettevõtte väärtus suureneks samamoodi nagu teete panuse jalgpallile või ruletile lootuses, et saate rohkem tagasi kui esialgu sisse panite.

https://car-detailing-sydney.com/Tips-for-gambling-in-casinos

scroll to top