fbpx
Close

Leedu börsifirma kaebas neile määratud 8,5 miljoni suuruse trahvi edasi

Avatar

Balti börsil noteeritud Leedu ehitusfirma Panevežio statybos trestas (PTR1V) teatas kolmapäeval börsiteate vahendusel, et kaebas neile määratud hiigeltrahvi edasi Vilniuse regionaalkohtusse.

Detsembris määras Leedu Konkurentsiamet ettevõttele koguni 8,5 miljoni euro suuruse trahvi väidetava konkurentsinõuete rikkumise eest. Ameti hinnangul rikkus PST koos teise ehitusettevõtte Irdaivaga reegleid, kui aastatel 2013-15 osalesid nad Leedu koolide ja lasteaedade renoveerimishangetes ühiste pakkumistega, kuigi võimekus oli kummalgi firmal ka eraldi pakkumised teha.

“Otsus kohtuotsuse edasikaebamise kohta tuli pärast seda, kui konkurentsiameti põhjendused said läbi töötatud. PST ei nõustu konkurentsiameti väidetega, et koos Irdaivaga hangetel osalemine oli konkurentsirikkumine, kuna üksinda poleks ettevõtte saanud nende hangetel osaleda,” kirjutas PST börsiteates.

Ehitusettevõte kinnitab, et Irdaivaga koos mindi hankele seetõttu, et üldse esialgsest kvalifikatsioonist läbi saada ja tingimusi täita. Nende arvates on isegi konkurentsiamet oma kaaskirjas tunnistanud, et PST oleks üksi hankel osaledes seal läbi kukkunud.

“Kõike seda arvesse võttes on PST seda meelt, et koostöö teise firmaga oli eelduseks, et üldse hangetel saaks osaleda, mistõttu ei saa seda hinnata kartellikokkuleppena.

Panevežio statybos trestas’i aktsiahind kukkus pärast detsembrikuu uudist 0,85 euro peale, kuid praeguseks on veidi taastutud, kui ühe aktsia eest tuleb välja käia 0,968 eurot.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Kommenteeri
scroll to top