fbpx
Close

Twino vaid lubab: finantsaruannet veebruaris ei tulnud, uueks tähtajaks on märts

Avatar

Läti ühisrahastusportaal Twino lubas eelmise kuu alguses investoritele saadetud kirjas, et kaua oodatud finantsaruanne 2016. aasta kohta tuleb kohe-kohe ehk veebruaris. Esmaspäeval saadetud kirjas korratakse sama lubadust, aga tähtaeg on nihkunud märtsi kuusse.

“Oleme väga elevil, et valmis on saamas SIA Twino eraldiseisev finantsaruanne 5. august 2015 kuni 31. detsember 2016 perioodi kohta. Me eeldame, et see saab allkirjad veebruari esimeses pooles ning pärast tõlkimist saame seda ka inimestega jagada,” kirjutas ühisrahastusportaal kuu aega tagasi.

“SIA Twino eraldiseisev finantsaruanne 5. august 2015 kuni 31. detsember 2016 perioodi kohta on allkirjastatud ning eraldi uudiskiri selle jagamiseks on ettevalmistamisel Lisaks jagame me auditeerimata finantstulemusi ka oma laenupakkujate kohta, et anda investoritele oma tegevusest detailsemat pilti,” kirjutab Twino nüüd.

Ka Eesti väikeinvestorite hulgas on Twino venitamine oma finantsaruandega tõusnud pidevalt teemaks ning mitmed kodumaised ja välismaised ühisrahastuses tegutsevad blogijad on tõsiselt kaalumas Twinost oma rahade väljavõtmist või on seda juba ka teinud (näiteks SIIN ja SIIN).

Oma investoritele saadetud kirjas tõi Twino välja ka veebruari statistikat, kui aasta teisel kuul vahendati portaalis laene napilt alla 14 miljoni euro väärtuses. Jaanuaris oli see number 13,87 miljonit eurot. Veebruaris rahastatud laenude keskmiseks intressiks kujunes 10,35%.

Kokku on Twino enda statistikale tuginedes vahendanud laene üle 251 miljoni euro väärtuses ning investorite keskmine aastatootlus (XIRR) on olnud 11,69%. 1. märtsi seisuga oli portaalis 12 230 aktiivset investorit.

scroll to top