fbpx
Close

RahaFoorum | Kui halb või hea on Estateguru laenuportfell tegelikult?

Avatar

Foto: Pixabay

Märkasin, et isegi laiema levikuga meediakanalid kirjutavad stiilis “28% ühisrahastusportaali portfellist on hapuks läinud”, et kirjeldada selle portfelli kehva kvaliteeti. Investoritest sotsiaalmeedias rääkimata.

Iseenesest on tore, et jagatakse oma seisu, kuidas Estateguru investeeringutest on 70% probleemsed, aga see info on sisutu. Kui investor viimased 2-3 aastat ühtegi investeeringut teinud pole, siis selline seis on ootuspärane ja see protsent tõuseb veelgi. Maksvad laenud maksavad ju ennast tagasi ja kaovad portfellist ära.

Samal ajal võib teine investor öelda, et tal on ainult 5% portfellist hapu. Tundub oluliselt parem tulemus. Ta muidugi paneb igal aastal järjest rohkem raha peale. Tegelikkuses võivad mõlema investori portfellid olla täpselt samasuguse kvaliteediga.

Proovimegi siis vaadata Estateguru portfelli veidi sisukamalt. Küsisin enne artikli avaldamist Estateguru käest samuti tagasisidet ja lisan nendepoolseid kommentaare artiklisse. Samuti sain neilt veidi paremal kujul statistikat artikli täiendamiseks.

Loe edasi SIIT.

Mis on RahaFoorum?

scroll to top