fbpx
Close

Nasdaq CSD alustas ettevõtetele LEI-koodi pakkumist

Avatar

Nasdaq Baltic | Foto: Siim Semiskar

Nasdaq teatas esmaspäeval börsikeskkonna vahendusel, et Nasdaq CSD ehk Baltikumi regionaalne väärtpaberite keskdepositoorium pakub nüüdsest Legal Entity Identifier’i ehk LEI-koodi registreerimise teenust Balti riikides.

Teenuse kohta saab täpsemalt lugeda LEI-koodi alajaotusest Nasdaq CSD veebilehelt nasdaqcsd.com/lei.

Legal Entity Identifier (LEI) on unikaalne 20-kohaline numbritest ja tähtedest koosnev kood, mis on tarvilik kõigile finantsturgudel osalevatele juriidilistele isikutele. Alates 2018. aasta 3. jaanuarist on LEI-koodi olemasolu kohustuslik kõigile juriidilistele isikutele, kes ostavad ja müüvad väärtpabereid või osalevad muul moel finantsturgudel.

“Meil on hea meel olla osa LEI initsiatiivist, mille eesmärk on luua ülemaailmne juriidiliste isikute identifitseerimise süsteem. Avalikult kättesaadav LEI andmebaas võimaldab näha omandisuhteid ja on suurepärane vahend läbipaistvuse suurendamiseks globaalsetel finantsturgudel,” ütles Nasdaq CSD juht Indars Ascuks börsiteate vahendusel.

“Baltikumi väärtpaberidepositooriumina on meil pikaajalised kogemused Balti riikide turuosaliste andmete valideerimisel ja haldamisel. Kasutame seda kogemust, et pakkuda finantsturgudel tegutsevatele juriidilistele isikutele LEI-koodi registreerimise teenust,” lisas ta.

Nasdaq CSD poolt pakutav LEI-koodi teenus on tasuline ning LEI-koodi registreerimine ja väljastamine maksab 79 euri ning iga-aastane uuendamine maksab 59 euri (mõlemale hinnale lisandub ka käibemaks).

LEI-koodist on väga informatiivse postituse kirjutanud Taavi Pertman oma RahaFoorumi blogis.

scroll to top