fbpx
Close

Twino hakkab investoritele pakkuma võimalust rubladega võtta valuutariski

Avatar

Läti ühisrahastusportaal Twino teatas reedel investoritele, et uue tootena hakatakse pakkuma valuutariskiga investeeringuid, kus laenud on välja antud vastava riigi kohalikus valuutas ning investor ise võtab endale valuuta hinnakõikumiste riski.

Esialgu hakkab Twino seda võimalust pakkuma Venemaa laenudes, millele kirjutatakse juurde intressimääraks 14% ja tagasiostugarantii. Seejuures toonitab platvorm, et see 14-protsendiline tootlus ei ole garanteeritud.

Twino toob välja, et valuutariskiga investeeringu puhul võib lõplik tootlus tulla nii suurem kui ka väiksem, olenevalt siis euro ja rubla omavahelisest hinnaliikumisest.

Twino toob välja ka omapoolse näite:

Sa investeerid 100 eurot ühekuulisesse valuutariskiga laenu, mis on võrdne 7000 rublaga (EUR/RUB 1:70):

* Kuu aja pärast on euro rubla vastu tugevnenud ning uus kurss on 1:75. Sellisel juhul saad põhiosana tagasi 93,33 eurot + ühe kuu eest saadavad intressid.

* Kuu aja pärast on euro rubla vastu nõrgenenud ning uus kurss on 1:65. See toob sulle tagasi põhiosa 107,69 eurot + ühe kuu intressid.

Teine lätlaste ühisrahastusplatvorm Mintos on investoritele juba pikemat aega pakkunud samuti võimalust valuutariski võtta, kuid seal saab reaalselt hetke kursiga ise soovitud rahasumma ümber vahetada.

Mintoses saab toimetada kokku üheksa erineva valuutaga, mille seas näiteks ka USA dollarid, briti naelad, rootsi kroonid ja ka mitmed eksootilisemad valuutad.

Mintoses on aja jooksul valuutavahetusega seoses tulnud välja mitmed riskid ja kitsaskohad, millest põhilised on see, et soovitud valuutas ei pruugi laene pidevalt saadaval olla ning valuutavahetuse hindu on Mintose poolt etteteatamata muudetud. Lisaks siis muidugi ka loomulik valuutarisk turuhindade kõikumisest.

Saame näha, kuidas Twino uus toode investorite poolt vastu võetakse, siinkirjutaja pole veel seni ühtegi taolist laenu portaalis näinud.

scroll to top