fbpx
Close

Suurpanga tegevjuht: Bitcoin pole investeering, mida saaks soovitada

Avatar

UBS panga tegevjuhi Axel Weberi sõnul on bitcoin spekulatiivne investeering, mida nemad oma klientidele kindlasti ei soovita. Siinkohal tegi ta Davose majandusfoorumil esinedes bitcoini investeerimisest rääkides aga vahet institutsionaalsetel ja eraklientidel.

Weberi arvates on institutsionaalsed investorid justkui täiskasvanud, kes ise teavad millega krüptovaluutadesse raha paigutades riskivad. Seega suurte klientide puhul ulatab pank abikäe ning arutab kliendiga võimalikud stsenaariumid läbi. Suurtel klientidel lubatakse bitcoiniga küll kaubelda, kuid kindlasti ei soovitata krüptovaluutasid investeerimiseks.

Eraklientide osas on aga Weberi sõnul panga seisukoht vastupidine, kuna enamik nende poole pöördunud inimestest ei mõista krüptovaluutade olemust. Seetõttu ei soovita nad eraklientidele krüptovaluutadesse investeerimist, et mitte tulevikus probleemide tekkides sattuda raskete küsimuste laviini alla.

Weber sõnas: “Bitcoin on spekuleerimisvahend, see pole valuuta. Eraklientidel pole reeglina bitcoiniga tegelemiseks riskitaluvust ega vajalikke teadmisi.”

scroll to top