fbpx
Close

Maikuus oli Balti börs tugevalt punases, langust vedas Baltika

Avatar

Nasdaq Baltic | Foto: Siim Semiskar

Maikuus oli Balti börs langusfaasis. Aktsia hinnad langesid mais koguni 17 põhinimekirja ettevõttel ning tõusis vaid üheksal ettevõttel. Kahel firma aktsia hind aprillis ei muutunud.

Kõige rohkem langes maikuus Tallinna börs, mille indeks langes 1,44%. Langesid ka üldindeks OMXBBGI ning Vilniuse börsiindeks. Maikuus kasvas vaid Riia börsi indeks ja seda 2,39%.

Balti börside viimase 52 nädala liikumine graafikul:

nasdaqbaltic.com

Mais oli Tallinna ja Vilniuse börsil 21 ja Riia börsil 20 kauplemispäeva. Kokku tehti Baltikumi peale 11 715 tehingut ehk keskmiselt 566 tehingut päevas. Kõige rohkem tehinguid tehti Nasdaq Tallinna börsil – kokku 277. Tehingutest 195 tehti Vilniuse börsil tehti ja Riias vaid 89.

Top10 ettevõtted mai käibe arvestuses (tuhanded eurod):

nasdaqbaltic.com

Balti börsi põhinimekirja aktsiate liikumine mais:

Sarnaselt aprillile vedas ka maikuus börsi Läti ravimitootja Grindeksi aktsia 7,89% tõus. Samapalju tõusis ka Olainfarmi aktsia hind. Positiivses suunas liikujaid oli Balti põhinimekirjas 11.

nasdaqbaltic.com

Põhinimekiri oli maikuus tugevalt punases ja langes 17 ettevõtte aktsia hind. Nii nagu ka eelmistel kuudel langes ka maikuus Baltika aktsia hind väga palju, nimelt 48,95%. Suure languse tegi ka rõivatootja Silvano Fashion Groupi aktsia (18%).

nasdaqbaltic.com

 

scroll to top