fbpx
Close

Merko Ehituse kopsakas dividendiettepanek pani aktsia hinna rallima!

Avatar

Tallinna börsil noteeritud ehitusfirma Merko Ehitus avaldas neljapäevase börsipäeva alguses oma eelmise aasta viimase kvartali ning kogu 2017. aasta auditeerimata koondtulemused. Neljas kvartal tõi ettevõttele kopsaka kasumi ning aktsionäridele tehakse ettepanek maksta dividende koguni 1 euro aktsia kohta.

Merko Ehituse aktsia hind sööstis selle uudise peale muidugi kohe börsi avanedes üles, kui esimese pooltunniga tehti üle 50 tehingu ning hind kerkis 14,3% 10,4 euro peale.

Merko Ehituse 2017. aasta neljanda kvartali ja 12 kuu müügitulu kasvas eelmise aasta sama perioodiga võrreldes enam kui veerandi võrra – neljanda kvartali müügitulu oli 102,8 ja 12 kuu müügitulu 317,6 miljonit eurot. Müügitulu ületas 300 miljoni euro piiri viimati 10 aastat tagasi. Kontserni neljanda kvartali puhaskasum ulatus 8,1 ja 12 kuu arvestuses 14,7 miljoni euroni, seisis firma börsiteates.

Kontserni juhatus teeb ettepaneku maksta aktsionäridele 2018. aastal eelnevate perioodide kasumist dividende 17,7 miljonit eurot ehk 1 euro aktsia kohta, mis moodustab 120% eelmise aasta kasumist. Võrdluseks, varasematel aastatel on Merko Ehitus maksnud välja vastavalt 0,64, 0,51 ning 0,41 eurot aktsia kohta.

“Tehes ettepanekut maksta dividende rohkem kui eelmise aasta kasum ja üle dividendipoliitika määra, lähtub juhatus peamiselt kontserni seni küllalt kõrgest omakapitali tasemest ning mõõdukast laenukoormusest,” kommenteeris juhtkond suurt dividendimakset.

Merko Ehituse 2017. aasta neljanda kvartali müügitulu oli 103 miljonit eurot, EBITDA 11,2 miljonit, kasum enne makse 10,6 miljonit ning puhaskasum 8,1 miljonit eurot. 2017. aasta müügitulu oli 317,6 miljonit eurot, EBITDA 22,2 miljonit, kasum enne makse 18,8 miljonit ning puhaskasum 14,7 miljonit eurot.

2017. aasta 12 kuuga sõlmis kontsern uusi lepinguid kogumahus 335 miljonit ning neljandas kvartalis 31 miljonit eurot, sealhulgas Toom-Kuninga 21 korterelamu, Viimsi riigigümnaasiumi ja Tallinki büroohoone ehituseks Eestis ning Z-Towers kompleksi lisatööde teostamiseks Lätis.

“Kontserni müügitulu suurenes eelkõige tänu viimase kahe aasta jooksul eratellijatega sõlmitud ehituslepingute mahu kasvule. Müügitulu kasvas kõigil kontserni koduturgudel – Eestis, Lätis, Leedus ja Norras. Tuleb arvestada, et niivõrd tugev kvartaalne tulemus pole tavapärane. Kasumi kasvu toetasid aasta viimases kvartalis mitu positiivset asjaolu, sealhulgas neljandas kvartalis aset leidnud ühekordse iseloomuga kinnisvaratehingud, mille ettevalmistamine toimus pikema perioodi vältel. Samuti langes viimasesse kvartalisse suure osa korterite müük ning paari objekti kasumlikkuse paranemine,” selgitas ettevõtte juhatus börsiteate vahendusel.

Samas toodi välja ka probleemid, mis hetkel ehitusturul on: “Ehitusturul on jätkuvalt väljakutseks sisendhindade tõus ja projekteerimis- ning alltöövõtu ressursi puudus. See mõjutab eelkõige ehituse peatöövõtu ettevõtete kasumlikkust, suurendab lepingulisi riske ning sunnib jätkuvalt otsima sisemist efektiivsust.”

Merko Ehitus müüs neljandas kvartalis 106 ning 12 kuuga 392 korterit, kogumaksumusega vastavalt 13,3 ja 47,1 miljonit eurot. 2017. aastal käivitasid Merko ettevõtted ligikaudu 500 uue korteri ehituse ning investeerisid eelmisel aastal käivitatud arendusprojektidesse ja juba töös olevatesse projektidesse 48 miljonit eurot. Lisaks soetas kontsern 2017. aastal uusi kinnistuid ligi 9 miljoni euro väärtuses.

Juhtkonna kommentaar: “Korteriturg Baltikumis on olnud üldjoontes hea, ehkki uute korterite pakkumine turul on kasvanud ja müügitehingute arvu stabiliseerumine on toimunud juba mõnda aega. Jätkuvalt ei saa juhtkonna hinnangul rahule jääda ehituslubade ja planeeringute menetlemise tempoga, mis võimaldaks kiiremini turule tuua rohkem arendusprojekte. Nõudlus Merko korterite järele on tugev. Korteriarendus on kontserni keskne äriliin ja sõltuvalt ehituslubade saamisest on käesoleval aastal plaanis sellesse investeerida enam kui 50 miljonit eurot.”

Täies mahus börsiteade ja finantstulemused on leitavad SIIT.

scroll to top