fbpx
Close

Ripple on krüptorahakonservatistide pahameeleks ohustamas Bitcoini trooni

Avatar

Krüptorahade maailmas on sündimas uus superstaar, kui Ripple nimeline virtuaalmünt on jätkamas peadpööritavat tõusu ning ohustab juba Bitcoini poolt hallatavat maailma kõige suurema turuväärtusega krüptoraha positsiooni.

Ripple hind on viimase nädalaga kerkinud umbes 150% ning CoinMarketCapi andmetel maksab üks münt 3,72 dollarit. See teeb kogu krüptovaluuta turuväärtuseks 144 miljardit dollarit. Bitcoini hetkeväärtuseks on umbes 250 miljardit dollarit.

Arvestades, et Ripple loojate tagatisfondis on umbes 55 miljonit Ripple krüptomünti, mida ringlusesse pole lastud, siis on tehniliselt selle krüptovaluuta turuväärtus üle 350 miljardi ehk juba Bitcoinist enam.

Ripple on 2016. aasta detsembrist tõusnud umbes 55 000%, mis tähendab, et toona sisse pandud 100 eurot on nüüd väärt 55 000 eurot. Bitcoini väärtus on sama ajaga kasvanud “kõigest” 1440%. Võrdluseks, Dow Jones’i börsiindeks on kerkinud sellel perioodil 26% ning S&P 500 indeks veidi rohkem kui 20%.

Ripple Labs tõi oma plokiahela protokolli turule 2012. aastal, et pakkuda finantsasutustele lihtsamat ja kiiremat moodust maksete protsessimiseks. Wall Street peab just Ripple’i taga olevat ärimudelit kõige jätkusuutlikumaks ja legitiimsemaks, kirjutab portaal MarketWatch.

Paljud konservatiivsed krüptorahasõbrad ei ole aga Ripple’it omaks võtnud, kuna see teeb koostööd suurkorporatsioonidega ning nende plokiahel pole detsentraliseeritud.

The New York Times on seda krüptovaluutat nimetanud “ristand Western Unioni ja valuutavahetuse vahel, ilma kopsakate vahendustasudeta”.

Spekulatiivseid Ripple’i oste on tagant tõuganud ka seni alusetuks osutunud kuulujutud, et Ripple võetakse tulevikus kauplemisele populaarsel platvormil Coinbase.

scroll to top