fbpx
Close

Krüptoraharikaste edetabelis troonivad eranditult mehed

Avatar

Ajakiri Forbes avaldas hiljuti nimekirja maailma kõige rikkamatest inimestest, kes oma vara hoiavad krüptorahades. Nendel andmetel on maailmas hetkel 19 inimest, kelle krüptoportfell on vähemalt 350 miljonit dollarit ja esirinnas on üksnes mehed.

Krüptoraha rikkuse edetabeli tipud on kogunud oma vara erinevatel viisidel, kuid peamiselt on tegemist suuremate krüptorahaprojektide või vahendusplatvormide loojatega. Veel leiame sealt investoritena õigel ajal kasumlikesse krüptorahakaevandustesse panustanud isikud.

Edetabelis troonib 57-aastane Chris Larson, kes on Ripple (XRP) looja ja tegevjuht, kes hetkel on vaieldamatult krüptomaailma kõige rikkam inimene. Tema käes on 5,2 miljardit XRP krüptomünti ja koguvaranduseks hinnatakse olevat 7,5-8 miljardit dollarit.

Järgmisel mehel edetabelis on hinnanguliselt 1-5 miljardi väärtuses krüptorahasid. Tegemist on 53-aastase Joseph Lubiniga, kes oli finantsinvestorina Ethereumi platvormi üks kaasloojatest. Lisaks lõi ta ka ettevõtte Consensys, mis aitab 28 riigis välja tuua uusi krüptorahadega seotud ettevõtteid.

Sõna otseses mõttes saab krüptorahadega suure rikkuse kogunud meestest pildi ette SIIT.

Kui osad rikkurid panid oma varandusele aluse bitcoini algusaastatel 2009-12, siis on edetabelis ka neid, kes jõukuse kogunud Ethereumiga, mille ICO oli alles 2015. aasta suvel. Edetabeli 19 rikkaima keskmine vanus on kõigest 42 aastat. Võrdluseks, Forbes 400 ehk Ameerika rikkaimate inimeste puhul on keskmine vanus 67 aastat.

Kuna krüptorahade turg on väga volatiilne ja hinnad kõiguvad suurtes vahemikes, siis konkreetne rikkaimate inimeste pingerivi võib muutuda väga kiiresti. Järjest enam tuuakse välja uusi krüptoprojekte ning luuakse vahenduskeskkondi. Kui mõni neist peaks osutuma populaarseks, siis on loojatel kiirelt leida ennast tollest nimekirjast.

2 Comments

  1. Teada värk, et mehed võtavad suuremaid riske ning nagu näha, siis mõnel tasub ka ära. Kindlasti on aga kordades rohkem mehi, kes on krüpto tõttu tohutult kaotanud.

    Naised hoiavad sellistest karusellidest juba puhtalt instinktist eemale.
    Beme YouTube kanal võttis selle hästi kokku “Women Don’t Like Bitcoin” – https://www.youtube.com/watch?v=Y-fKBapAkWQ

  2. Nii tundub olevat jah. Kusjuures kui krüptod oma hinnas poole ära andsid, siis on see meeletu haip täiega vaibunud ja enam ei kuule krüptost söögi alla ja söögi peale. Kahjuks päris paljud inimesed istuvad masenduses oma miinusportfelli otsas hetkel ja neil pole mingit tuju sellel teemal rääkida.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

2 Comments
scroll to top