fbpx
Close

PRFoodsi kvartalitulemused suunasid firma kasinusmeetmeid rakendama

Avatar

Foto: Siim Semiskar

Pühapäeval tegi börsiteate vahendusel oma 2018/19 majandusaasta teise kvartali ja kuue kuu konsolideeritud auditeerimata vahearuande teatavaks Tallinna börsil noteeritud kalatootja PRFoods. Tulemused ei olnud investoritele meeldivad ning see viis aktsia hinna langusele.

“Teise kvartali tulemused valmistasid pettumust mitmete Soomes kaotatud private label lepingute tõttu. Soome turul on konkurents suuremahulistele private label lepingutele märgatavalt kasvanud ning nende lepingute kasumlikkus on surve all. Traditsiooniliselt on see toonud meile neljandas kvartalis mahtude kasvu ja kasumlikkuse,” seisis börsiteates ka juhtkonna kommentaar.

“Juhtkond on reageerinud alustades kulude kokkuhoidu Eesti ja Soome üksustes, kus oli kasumlikkuse langus kõige märkimisväärsem. Me ootame ainuüksi Eestis aastast kokkuhoidu üle 300 000 euro pärast kokkuhoiu algust kolmanda kvartali lõpus. Juhtkond avaldab üksikasjalikuma kokkuhoiu kava kolmanda kvartali aruandes.”

“Teise kvartali tulemused vähendasid ka esimese poolaasta tulemust. EBITDA Eesti ja Soome üksustest kokku oli 2,3 miljoni euro võrra madalam. Teisel poolaastal oleme private label müükides agressiivsemad, valmistades samal ajal ette nende müükide kompenseerimist kõrgema marginaaliga omatoodete otsemüügi näol jaekettidele, mis on Eestis juba toimumas. Kahjuks on see protsess võtnud eeldatust rohkem aega nii sisemistel kui välistel põhjustel,” selgitas ettevõte investoritele.

“Meie Suurbritannias asuva tütarettevõtte John Ross Jr müük kasvas 5% võrra, aga veelgi olulisem on EBITDA kasv 35% võrra esimese kuue kuuga. On ilmne, et John Ross Jr on teel müükide kasvu ja oluliselt suurenenud kasumlikkuse poole peale John Ross Jr ja Coln Valley tegevuse ühendamist Aberdeenis.”

PRFoodsi juhtkonna kommentaar täispikkuses ning majandusaruanne eeltoodud ajavahemike kohta on saadaval SIIN.

PRFoodsi aktsia (PRF1T) langes nende uudiste valguses Tallinna börsil esmaspäeval 5,83% ning odavnes 0,6 euro pealt 0,565 eurole. Alates suvest on ettevõtte aktsia hind olnud selges langustrendis ning eelmise aasta viimastel kuudel käidi ära ka 0,53 euro peal.

Graafik: nasdaqbaltic.com
scroll to top