fbpx
Close

Mogo võlakirjad on nüüd börsil kaubeldavad

Avatar

Foto: Mintos

Nasdaq teatas börsiteate vahendusel, et neljapäeval, 11.märtsil võeti Balti börside võlakirjanimekirja kauplemisele sõidukiliisingut pakkuva Läti ettevõtte AS Mogo võlakirjad. Ametlikult noteeriti võlakirjad Nasdaq Riia börsil.

Kauplemisele võetud võlakirjaemissiooni kogumaht on 30 miljonit eurot, ühe võlakirja nimiväärtus on 1000 eurot. Võlakirjade aastane kupongimäär on 11% ning seda makstakse välja igakuiselt. Võlakirjade lunastamistähtaeg on 31. märts 2024.

Mogo võlakirjade börsil noteerimine on jätk ettevõtte poolt läbi viidud avalikule võlakirjapakkumisele, mille käigus said võlakirju osta nii Eesti, Läti kui Leedu jae- ja kutselised investorid. Avalik pakkumine märgiti üle ning selles osales kokku enam kui 840 investorit.

„Mogo võlakirjapakkumine oli mahult suurim Läti eraettevõtte poolt läbi viidud avalik võlakirjapakkumine viimase nelja aasta jooksul,“ ütles Nasdaq Balti börside juht Daiga Auziņa-Melalksne. „Mogo on juba aastaid kasutanud kapitaliturge, et kaasata raha ettevõtte kasvuplaanide elluviimiseks. Avalikult raha kaasamise ning väärtpaberite börsil noteerimisega kaasneb mõistagi investorite heameel, sest investeerimisistrumentide hulk suureneb.“

„Kõigi kolme Balti riigi investorite märkimisväärne huvi ja nõudlus võlakirjade järele kinnitab investorite usku Mogo ärimudeli jätkusuutlikkusse. Hindame kõrgelt meie võlakirju varasemalt omanud investorite usaldust meie vastu ning tervitame meiega liitunud uusi investoreid. Tunneme suurt vastutust ettevõtte rahvusvahelise investorite kogukonna ees ja jätkame oma äriplaani elluviimist ning säilitame kõrge standardi oma tegevuse läbipaistvuse osas,“ ütles Mogo Finance Groupi finantsjuht Maris Kreics.

Mogo on tegutsenud Balti võlakirjaturul aastast 2014. Uue võlakirjaemissiooni eesmärk oli varasemate võlakirjade refinantseerimine. Võlakirjaemissiooni viis läbi Signet Bank.

AS Mogo on osa rahvusvahelisest finantstehnoloogiaettevõttest Mogo Finance AS. Mogo põhitegevus on sõidukiliisingu ja -laenu pakkumine. Mogol on Lätis enam kui 13 000 klienti ja ettevõtte portfelli suurus 2020. aasta lõpu seisuga oli 26 miljonit eurot. 2012. aastal asutatud Mogo Finance Groupi peakontor asub RIias ning praegu tegutseb ettevõte 14 Euroopa riigis. Ettevõtte fookus on kiiresti arenevatel riikidel Kesk-, Ida- ja Kagu-Euroopas. Lisaks tegutseb ettevõte Kaukaasias, Kesk-Aasias ning Ida-Aafrikas.

Loe börsiteadet SIIT.

scroll to top