fbpx
Close

Tuul Mobility võlakirjad nüüd First North turul

Avatar

Foto: Pixabay

Nasdaq teatab, et täna algas Balti First North turul kauplemine elektritõukerataste renditeenust pakkuva Eesti ettevõtte Tuul Mobility tagatud võlakirjadega. Ametlikult on võlakirjad kauplemisel Nasdaq Tallinna First North turul.

Tuul Mobility tagatud võlakirjaemissiooni maht on 3,1 miljonit eurot. Ühe võlakirja nimiväärtus on 500 eurot ning aastane intressimäär 10%, mida makstakse välja kaks korda aastas. Võlakirjade lunastamistähtaeg on 29. märts 2027.

Tuul Mobility võlakirjade kauplemisele võtmine on jätk ettevõtte poolt läbi viidud avalikule võlakirjapakkumisele. Kogunõudlus võlakirjade vastu oli 4,45 miljonit eurot ning pakkumine märgiti 44% üle. Kokku osales võlakirjapakkumises 1757 investorit, seisab Nasdaq Baltic pressiteates.

„Tuule nimi viitab ilmselt vabadusele, mida elektritõukerattad inimestele linnas liikumisel võimaldavad. Ma võin kinnitada, et ettevõtte nimeks oleva sõnaga saab kirjeldada ka Tuule juhtide ja kogu meeskonna ambitsiooni ja tegevust linnatranspordi jätkusuutlikumaks muutmise nimel,“ ütles Nasdaq Tallinna börsi juht Kaarel Ots.

«Praegust geopoliitilist olukorda arvesse võttes teadsime, et aeg avalikuks pakkumiseks ei ole kõige soodsam. Seda suurem oli meie rõõm näha niivõrd suurt huvi pakkumise vastu. Pakkumise 44% ülemärkimine on suur tunnustus Tuulele ja meie tegemistele,” ütles Tuul Mobility juht Jaan Kekišev. „Tõukerataste renditeenus on kapitalimahukas äri, eriti kui teha seda kvaliteetselt ja keskkonnasõbralikult. Kuna meie plaan on renditeenusega laieneda ja tuua positiivseid muutusi veelgi rohkematesse linnadesse, otsustasime oma kasvuplaanide rahastamiseks kaasata kapitali First Northi kaudu,“ lisas Kekišev.

Advokaadibüroo LEXTAL nõustas Tuult võlakirjapakkumise läbiviimisel ja kauplemisele võtmisel ning on Tuule volitatud nõustaja First North turul.

Tuul Mobility on elektritõukerataste renditeenust pakkuv Eesti ettevõte. Tuul on Comodule’i tütarettevõte, mis on samuti Eesti ettevõte ja maailma turuliider kergelektrisõidukite asjade Interneti (IoT) moodulite arendamisel ja tootmisel. Tuule e-tõukerattad on esimesed väljaspool Hiinat arendatud ja toodetud e-tõukerattad, neid valmistab Comodule Eestis. Kuna jätkusuutlikkus on Tuule üks põhiväärtusi, siis tasub märkimist, et 42% Tuule e-tõukeratta komponentidest on valmistatud taaskasutatud materjalidest, üle 90% e-tõukerattast on taaskasutatav ja tõukeratta elutsükkel rentimisel on üle 5 aasta. Tuule missiooniks on linnaelu rikastamine ökoloogilise jalajälje vähendamise, õhusaaste vähendamise ja liiklusmüra vastu võitlemise kaudu. Loe lähemalt: https://tuul.xyz/

scroll to top