fbpx
Close

Merkuljev InvesteerimisFestivali peaesinejast: pole lihtne selliseid inimesi Eestisse saada

Avatar

Tänavu suvel 6.-8. juulil toimuval InvesteerimisFestivalil on peaesineja tulemas välismaalt, kui Eesti rahva ette tuuakse investor, õppejõud, raamatute autor, omanimelise investeerimisfirma omanik ning maailmakuulsa podcasti “The Investors Podcast” kaasasutaja Stig Brodersen.

Rahajutud.ee portaal võttis ühendust InvesteerimisFestivali ühe peakorraldaja Tõnis-Denis Merkuljeviga, kellelt uurisime, kuidas Broderseni kutsumise mõttele üldse jõuti ning kui keeruline oli sellise kaliibriga investeerimismaailma kuulsust Eestisse esinema meelitada.

Kuidas tuli üldse mõte Stig Brodersen InvesteerimisFestivalile kutsuda?

Idee tekkis sellest, et tahtsime festivali neljandal aastal midagi värsket pakkuda. Soov oli tuua mõni spetsialist just välismaalt, kes tegeleks investeerimisega ning kellel oleks vastavad teadmised ja akadeemiline taust. Meil olid erinevad kandidaadid, näiteks ka professionaalne kaupleja Anton Kreil, kes kahjuks oli hõivatud. Teine mõte oli kutsuda kedagi “The Investors Podcastist”. Alguses suhtlesime Preston Pyshiga, kes oli samuti hõivatud, kuid Stig oli vaba. Ma kuulan isiklikult nende podcasti ja mulle väga sümpatiseerib, kui süvitsi seal investeerimisteemadega minnakse ja kui põhjalikult seal teemasid selgitatakse. Kutsusimegi Stigi, et teha kõigil kolmel päeval temaga koos ettekandeid ja töötubasid. Ta teebki meil kolm esinemist – 6. on intervjuu vormis, 7. on peaesinemine, kus ta räägib väärtusinvesteerimises ja 8. on väga lahe töötoana VIP sessioon, kus ta räägib viiest strateegiast, kuidas oma investeerimist üles ehitada.

Kui keeruliseks läbirääkimised kujunesid?

Õnneks kõik sujus, kuid võin öelda oma kogemusest, et ei ole lihtne selliseid inimesi Eestisse saada. See võtab neilt aega, mis kulub reisimisele ning kaudselt ka finantse, kuna nad jätavad oma tegevused pooleli, et panustada meie kogukonda. Selles ei nähta niiväga ärilist poolt kui just filantroopiat, et abistada teisi. Need inimesed tahavad väga täpselt aru saada, kuhu nad tulevad ja miks nad tulevad. Mul on konverentside korraldamisel suur kogemus ja õnneks ma tean, kuidas nendega suhelda. Kirjutasime detailselt lahti ja tegime mitmeid kõnesid, et kõik sujuks. Põhiline on see, et selliste inimeste kalendrid on planeeritud aasta aega ette ja neil lihtsalt ei ole aega. Muidugi nad tulevad tasu eest, aga selleks, et see hind ei oleks nii kõrge, kui nad kõrgeltarenenud riikides küsivad, siis peame pakkuma mingit lisaväärtust. Seetõttu läheme me Stigile ka Eesti rabasid näitama ja veedame mõnusalt aega.

Kui muusikutel on kohati väga suured nõudmised, kas investeerimismaailma staarid nõuavad ka “lava taha” endale midagi eriskummalist?

Kindel nõudmine on see, et assistent peab kindlasti kaasas olema. Ilma assistendita pole võimalik asju ajada. Kindlasti peab olema hea hotell, et saaks ennast korralikult välja puhata, ja teatav privaatsus, et ta saaks oma ettekandeks valmistuda. Stigil rohkem soove ei ole, aga tean teisi mehi, kellel on palju karmimad privaatsusnõuded. Stig on nendega võrreldes avatud suhtleja.

Seega on võimalik, et festivalikülastajana õnnestub temaga ka privaatselt jutule saada?

See sõltub tema ajast. Seda otseselt välja lubada ei saa, aga pigem ma arvan, et isegi mingil määral saab. Meil veel detailide läbirääkimine ootab ees. Aga kuna ta kahel päeval liigub seal festivalialal, siis on inimestel võimalik tõenäoliselt minna ja võtta tal nööbist kinni ja midagi investeerimisteemadel küsida.


Rahajutud.ee portaali lugejatele on korraldajatel sooduspakkumine, kus kõikide pakettide piletist saab 10% allahindlust. Selleks tuleb ostmisel kasutada “Omad sooduskoodi?” nuppu ja sisestada sinna sooduskood “Rahajutud”.

Osta oma pilet SIIT!

InvesteerimisFestivali täieliku esinejate nimekirjaga ning muu lisainfoga tutvu SIIN.

scroll to top