fbpx
Close

LHV finantsportaal | Nike’i looja teekond tippu

Avatar

Philip „Phil“ Knight sai tänavu 80-aastaseks ning figureerib Forbesi jõukate edetabelis 29,6 miljardi dollari suuruse varandusega 28. kohal. Tegemist on mehega, kes lõi 1964. aastal tänaseks päevaks maailma suurimaks spordijalatsite ja -riiete tootjaks kasvanud ettevõtte nimega Nike (NKE). Lugu sellest, kuidas ta enda väikse ettevõttega kõrgustesse pürgis, on väga mõtlemapanev.

Knight alustas oma teekonda Oregoni ülikoolis ajakirjandust õppides, tegeledes samal ajal ka jooksmisega, sest ta oli selles hea ning talle meeldis võita. Nike, mis oli algselt Blue Ribbon Sports, sai ka oma nime Kreeka võidujumalanna järgi.

Knight läks pärast Oregoni ülikooli sõjaväkke, millele järgnes aga uus koolitee – seekord Stanfordi ärikoolis.  Viimasel õppeaastal kirjutas ta ühes seminaris Nike’i aluseks oleva referaadi, kus kirjeldas Jaapani jalanõude potentsiaalist USA turul. Phil elas sõna otseses mõttes seda tööd kirjutades raamatukogus, ahmides sisse kõike, mis oli antud teemaga seotud. Kui ta seda lõpuks klassis uhkelt ette kandis, ei tekitanud see teistes suuri tundeid. Samas sai ta hindeks „A“.

Loe edasi SIIT.

Mis on LHV finantsportaal?

scroll to top