fbpx
Close

Manta Maja: suurepärane alternatiiv kodus töötamisele

Avatar

Mööda Vabaduse puiesteed Tallinna sisse sõites asub veidi pärast Laagrit pilkupüüdev büroohoone Manta Maja. Õhtupimeduses erivärviliste valgustite kumas särava maja näol on tegemist piirkonna ainsa ühiskontoriga, mis koondab väikeettevõtjaid ning vabakutselisi spetsialiste.

“Ma olen ise põline nõmmekas ja mulle meeldib Manta Maja puhul loomulikult asukoht. Ma saan tööst tulenevalt siit kiiresti sõita nii Tartusse, Pärnusse kui Narva, ilma, et kesklinnas fooride ja ummikute tõttu palju aega kaotaks. See on pragmaatiline pool. Teisalt, sümpatiseeris mulle hoone ise, kuna siin on õhku, valgust ja avarust ning ümberringi on männid. Kuna meil on loominguline ettevõte, siis selline keskkond istub meile väga. Nutikas ja kaasaegne maja ning kõik, kes meil on külas käinud, kiidavad, et meil on väga šeff kontor.”

– Tuntud näitleja, meelelahutustegelane ja ettevõtja Henrik Normann.

Kokku on Manta Majas 800 ruutmeetri peal 100 kontorilauda ning nendest 30 üüritakse välja Hammerhubi büroohotellina, kus tuled hommikul tööle, võtad kööginurgast tassi kohvi, valid endale sobiva laua ning asud tegutsema. Selle artikli lõpuni lugemisel saab endale mõnusa töökoha kuuks ajaks üürida täiesti tasuta!

“Büroohotellidele heidetakse tihti ette, et töökohad asuvad kõik ühes suures ruumis. Meil kiidavad kliendid seda, et on võimalik üürida endale laud ka eraldi ruumis, kus klaasuksed ees ning piisavalt privaatsust. Meil töötavad näiteks ühes sopis koos neli võõrast inimest ning see toimib neil suurepäraselt,” selgitas Manta Maja idee autor ja elluviija Allan Kool.

Kool lisas: “Suur väärtus, mis esmapilgul välja ei paista, on sünergia tekkimine. Erinevate elualade inimesed saavad üksteiselt nõu küsida, koostööd teha ning alustada uusi huvitavaid projekte. Lisaks kontorilauale tahame, et inimesed leiaksid meie majast ka sõpru juurde.”

Büroohotelli teenust kasutavad inimesed on reeglina avatud uutele asjadele ning pidevalt millegi otsingul. See on viljakaks pinnaseks mõne uue ja suure idee tekkimiseks. “Meil on plaanis alustada pilootprojektidega, kus korjatakse kokku ideed, pannakse majas olevast kompetentsist kokku töörühm ning üritatakse asi käima lükata. Igal aastal võiks olla 1-2 sellist ühist projekti, kus Manta Maja inimesed saaks kaasa lüüa. Kui on olemas palju erinevate elualade teadmisi, siis saavad kõik hea võimaluse üksteiselt õppida,” vaatas Kool tulevikku.

Tänaseks päevaks on Manta Maja endale teiseks koduks teinud mitmed ettevõtted ja teenusepakkujad – tegeletakse IT-arendusega, loometegevusega, ehitusmaterjalide müügi, tõlkimise ning paljude teiste valdkondadega. Soovi korral saab teha ka öötööd, sest maja on avatud 24/7.

“Mina olin aastaid kodus töötamise entusiast, kuid nüüd leidsin enda jaoks veel parema töökeskkonna. Manta Majas naudin ma kõige enam puhtust ja kõiki väikeseid mugavusi, mida siin pakutakse. Minu erilised lemmikud on reguleeritavad töölauad, kuna eelistan arvuti taga tööd teha seistes. Rõõmu teeb ka see, et majas liiguvad väga erinevad inimesed ning kerge vaevaga saab luua väärt tutvusi.”

– Korvpall24.ee portaali peatoimetaja Siim Semiskar.

Hammerhubi töökoha hinna sees on kõik kõrvalteenused nagu kommunaalkulud, internetiühendus, kohv, tee, printer, paber jms. See tähendab, et üürnikul on igakuised kulud stabiilsed, sest saab kohviku asemel oma äripartnerid või kliendid kontorisse nõupidamisele kutsuda ning pakkuda neile maitsvat kohvi või teed.

“Tahame, et meie hoones tegutsevad firmad ja eraettevõtjad saaksid uhke tundega külalisi kutsuda või kasvõi koolitusi korraldada. Kõik, kes uksest sisse astuvad, tunnevad, et nad on sattunud õigesse kohta – siin majas on inimesed, teadmised, suhtlus ja head kombed,” lubas Kool.

Nende lubaduste täitmiseks on töökohtadele lisaks üldpindadel modernselt sisustatud kööginurgad, erinevas suuruses nõupidamis- ja koosolekuteruumid, telefoniga rääkimiseks privaatsed kabiinid ja mõnusad puhkenurgad.

Kooli sõnul on Manta Majale tekkimas arenduskeskuse kuvand ning sellele aidatakse ise kaasa näiteks laste IT-ringide korraldamisega: “Meil on iga nädal programmeerimise, kodulehtede ja äppide loomise koolitused ning tulevikus on plaanis korraldada arvutimänguritele võrgupidusid. Sellega tahame siduda noored enda majaga ning näidata, et siin pidevalt midagi toimub ja anda ühiskonnale midagi tagasi.”

Manta Maja, aadressiga Vabaduse pst 174B, on mugavalt ligipääsetav autoga, bussiga ja rongiga. Saue ja Keila poolt tulijatel jäävad autoga tulles ära võitlemised Tallinna sisse- ja väljasõidul tekkivate ummikutega ning rongiga tulles jõuab kohale eriti kiiresti. Samas on vajadusel Tallinna kesklinn rongi, auto ja bussiga lühikese sõidu kaugusel.

Manta Maja keldrikorrusel on moderne 24/7 Fitness ketti kuuluv jõusaal, kus saab enne või pärast tööpäeva ära teha ka trenni ning “Jah, kallis” nime kandev toidukoht pakub hommiku- ja lõunasöögivõimalust ning pärast tööpäeva lõppu mõnusat õhtust olemist.

Uuri Manta Maja kohta täpsemalt nende veebilehelt SIIT

scroll to top