fbpx
Close

HammerHub’i ühiskontori asutaja: huvitaval ideel ei ole meie juures pidurit

Avatar

1. novembril sai Manta Maja büroohotell ühe aastaseks. Sünnipäeva auks tegime sellenädalase eriintervjuu HammerHub asutaja ja juhatuse liikme Allan Kooliga.

? Mis inspireeris tegema HammerHub ühiskontorit?

Tahtsime koondada enda ümber noori ettevõtlikke inimesi. Eesmärk oli tekitada sünergia, milles on nooremate tegevusjanu ja energia ning kogenumate enesekindlus ja kogemused. Siin saame uusi ideid ja saame ise areneda endast nooremate inimeste keskel. Saame ajada enda ettevõtte asju ja tekib ka uusi projekte ning ettevõtteid. Kui kellelgi on huvitav idee siis ei ole pidureid, mis takistaks idee ellukutsumise. Meil on missioon ja ühtlasi ka võimalus pakkuda kogukonna ettevõtlikele inimestele ja ettevõtetele võimalust areneda ja kasvada kaasaegses ja võimalusterohkes keskkonnas. Kodus töötades samu tulemusi ei saavutata.

? Kellele ja miks Sa soovitad HammerHub’i?

HammerHub kontorihotell on ettevõtluskeskkonna vorm, kus töötavad koos paljud eri valdkondade ettevõtjad, kellel ei ole teineteise ees mingeid kohustusi. Kõik on vabad inimesed ja otsustavad oma tuleviku üle ise. Kontorihotelli mudel areneb maailmas kiiremini, kui mistahes teine mikroettevõtluse keskkond. Eesti on selles osas kõvasti maha jäänud, aga tasapsi tuleb ka Eestisse ühiskontoreid juurde ja loodetavasti jõuame kunagi ka selles valdkonnas maailmatasemele. Ma soovitan meie HammerHubi, aga miks mitte ka teisi sarnaseid töökeskkondi inimestele, kellel on huvi alustada ettevõtlusega või kasvatada oma ettevõtet. Selleks, et tera idanema läheks peavad olema idanemiseks soodsad tingimused. Nende tingimuste tekitamine ja arendamine on üks meie tegevuse põhieesmärkidest.

? Kust on tulnud HammerHub’i nimi?

Esimene pool “Hammer” tuleb meie emaettevõttest Hammerhead. Tagumine ots “Hub” tuleb inglisekeelsest sõnast “laager” ja on mõeldud siia sellises võtmes, et kokku on tulnud palju erinevaid väikseid ja aktiivseid tegijaid.

? Kust pärineb Manta Maja kontseptsioon?

Selle idee kokku panemisel me lähtusime paljustki efektiivsest aja planeerimisest. Inimesed istuvad päevas kümneid minuteid ja isegi tunde liikluses. Meie eesmärk oli, et suure osa päeva tegemistest saaks tehtud, nii et Sa suudad liikluses oldud aja asendada praktiliste päevasiseste tegevustega ehk meil on 24/7 avatud töökeskkond, hommiku-, lõuna- ja õhtusöögi võimalus ning 24/7 avatud spordiklubi omas majas. See kooslus võimaldab suure osa igapäevategevustest ära teha pikki distantse liikluses läbimata.

Paiknemine linnaservas võimaldab paljude jaoks vältida liiklusummikuid, kuna liiklus käib massile vastupidiselt – hommikul suunaga kesklinnast väljapoole ja õhtul äärelinnast kesklinna suunas.

✨ Milline firma toodab mõttelõnga?

Mõttelõnga toodab firma, mis on juhitud positiivses, vabas ja demokraatlikus vaimus. Firma, mille meeskond on alati valmis kartmatult uute väljakutsetega kaasa minema ning mille tegevus on muuhulgas suunatud panustama ühiskonda ja noorte juurdekasvu. Firma, kus asju ei tehta üksnes raha pärast.

HammerHub büroohotelliga tutvuma tulemiseks, prooviajale registreerimiseks või töökoha rentimiseks võta ühendust: katre@hammerhead.ee.

scroll to top