fbpx
Close

LHV hinnati Balti börsi parimate investorsuhetega ettevõtteks, tunnustust jagus teistelegi

Avatar

Foto: Reuters/Scanpix

Nasdaq kuulutas neljapäeva õhtul välja Nasdaq Baltic Awards 2019 võitjad. Nasdaq Baltic Awards tunnustab Balti parimaid börsiettevõtteid ettevõtete läbipaistvuse, hea ühingujuhtimise ja investorsuhete valdkonnas. Lisaks kuulutati välja Balti börside aasta maaklerfirma, aasta artikkel ja aasta liitlane.

Võitjad kuues üld- ja ühes erikategoorias kuulutati välja videosilla vahendusel ühendatud galal, mis toimus samal ajal Tallinnas, Riias ja Vilniuses. Põhikategooriate võitjad – LHV Group, MADARA Cosmetics ja Lietuvos Energija – pälvisid Nasdaq grupi juhilt Adena Friedmanilt kutse helistama Nasdaqi börsikella New Yorgis, seisab avaldatud börsiteates.

“Õnnitleme uuenenud ja nüüdsest kord kahe aasta jooksul toimuva Nasdaq Baltic Awardsi võitjaid. Need säravad ettevõtted, kes on näidanud esmaklassilisi juhtimispõhimõtteid, investorsuhteid ja samal ajal teeninud investoritele tulu, seavad ette kõrge lati kõigile börsil ja First Northil kaubeldavatele ettevõtetele,” ütles Nasdaq Balti turu juht Indars Ašcuks. “Suur tänu kõigile turuosalistele muljetavaldava pühendumise eest investeerimiskultuuri arendamisse ja Balti turu kui atraktiivse investeerimiskeskkonna kujundamisse.”

“Nasdaq Balti börsidel kaubeldavaid ettevõtteid hinnati nii kauplemisaktiivsuse, aktsia tootluse, ettevõtte läbipaistvuse, hea ühingujuhtimise tava järgimise ja selle järgi, kuidas professionaalsed investorid ja turuosalised neid hindavad. Kõik kriteeriumid on olulised ja täiendavad üksteist hästi,” ütles Nasdaq Baltic Awardsi hindamiskomitee esimees Geoffrey Mazullo. “Ettevõte, kes täidab hästi iga kriteeriumit, mõistab järelikult hea ühingujuhtimise ja läbipaistvuse olulisust nii teoorias kui ka praktikas. Investorid hindavad selliseid ettevõtteid kõrgelt.”

LHV Group, suurim kodumaine Eesti finantsettevõte, kuulutati võitjaks põhikategoorias “Parimate investorsuhetega ettevõte”, mis tähendab, et LHV Group oli möödunud kahe aastal jooksul parima tulemusega börsiettevõte, arvestades investorsuhtluse kvaliteeti ja aktsia tootlust. LHV Group on Balti kapitalituru tõeline tugisammas, kes on ühel ajal nii börsiettevõte, ülebaltiline börsimaakler ja lisaks valitseb pensionifonde, mis investeerivad ka Eesti majandusse.

Läti ettevõte MADARA Cosmetics kuulutati võitjaks kategoorias “Parimate investorsuhetega ettevõte First North turul”. Tegemist on Euroopa ühe juhtiva orgaanilise kosmeetikatoodete brändiga. MADARA Costmeticsi aktsiad on Nasdaq Balti First North turul kaubeldavad 2017. aasta sügisest ning ettevõte on näidanud suurepärast kvaliteeti info avaldamisel ja investorite ning teiste turuosaliste huvi tõstmisel First North turu vastu.

Leedu energiahiid Lietuvos Energija võitis esikoha kategoorias “Parimate investorsuhetega uus tulija võlakirjanimekirjas”.

“Aasta maaklerfirma” tiitli võitis LHV Pank. LHV Pank on hinnataval perioodil suurendanud kauplemismahtu, pühendunud investorite pidevale teenindamisele, harimisele ja inspireerimisele. Samuti on LHV Pank turutegija mitme ettevõtte väärtpaberile ja panustanud IPOde ja teiseste aktsiapakkumiste korraldamisse.

“Aasta börsisündmuse” tiitel anti välja igas Balti riigis tähistamaks riigi olulisimat ja suurimat turule tulekut: Eestis valiti kõige tähelepanuväärsemaks debüüdiks Tallinna Sadam, Leedus Novaturas ning Lätis ALTUM.

Eriauhinnana anti välja “Aasta liitlase” tiitel, mille pälvis Euroopa Rekonstruktsiooni- ja Arengupank, mis on aktiivselt panustanud Balti kapitaliturgude arendamisse ja on olnud tugev partner ankurinvesteeringute tegemisel Balti regioonis.

Igas Balti riigis anti välja ka “Aasta artikli” auhind ajakirjanikule, kes on panustanud üldsuse harimisse kapitalituru teemal ja kirjutanud sel teemal huvitavaid ja põhjalikke artikleid. Eestis kuulutati Aasta artikliks Äripäeva ajakirjaniku Kaspar Alliku kirjutatud lugu “Uusi IPOsid oodates”. Leedus võitis auhinna Verslo Žiniose ajakirjanik Paulius Ciuladaerslo artikliga “Leedu turuklassifikatsiooni parandamine on suur väljakutse” ja Lätis võitis tiitli DIENA ajakirjanik Martinš Apinis, kes on Lätis kõige enam kajastanud Balti kapitaliturgude sündmusi.

Nasdaq Baltic Awards on üle kahe aasta toimuv konkurss, mida korraldavad Nasdaq Balti börsid ja Nasdaq CSD. Kategooriate parimad selgitas välja kohalikest ja rahvusvahelistest kapitalituru, hea ühingujuhtimise tava ja investorsuhete ekspertidest koosnev žürii. Rohkem saab lugeda: nba.nasdaqbaltic.com

Täielik nimekiri Nasdaq Baltic Awards 2019 kategooriate TOP3 tegijatest on järgmine:

Parimate investorsuhetega ettevõte – TOP 3

  1. AS LHV Group
  2. Šiaulių Bankas AB
  3. Klaipėdos Nafta AB

Parimate investorsuhetega ettevõte First Northil

AS MADARA Cosmetics

Parimate investorsuhetega uus tulija võlakirjanimekirjas – TOP 3

  1. Lietuvos Energija, UAB
  2. AS Attīstības finanšu institūcija Altum (ALTUM)
  3. Inbank AS

Aasta maaklerfirma – TOP 3

  1. AS LHV Pank
  2. Swedbank AS
  3. AS SEB Pank

Aasta börsisündmus

Eestis: Tallinna Sadama IPO ja noteerimine
Leedus: Novaturase IPO ja noteerimine
Lätis: ALTUMi võlakirjapakkumine ja noteerimine

Aasta liitlane

Euroopa Rekonstruktsiooni- ja Arengupank

Aasta artikkel

Eestis: „Uusi IPOsid oodates“, Kaspar Allik, Äripäev
Lätis: parim kapitalituru kajastamine, Mārtiņš Apinis, DIENA
Leedus: „Leedu turuklassifikatsiooni parandamine on suur väljakutse“, Paulius Čiulada, Verslo Žinios

scroll to top