fbpx
Close

Jaanuaris toimus kahepäevane finantskriis

Avatar

Foto: Pixabay

Põhja- ja Baltimaade finantsstabiilsuse eest vastutavad asutused korraldasid 22.–23. jaanuaril ühise finantskriisiharjutuse, millest võtsid osa 31 asutust Taanist, Eestist, Soomest, Islandilt, Lätist, Leedust, Norrast ja Rootsist, aga ka asjaomased Euroopa Liidu asutused. Kriisiharjutust jälgis Rahvusvahelise Valuutafondi esindaja.

Harjutuse käigus lahendati hüpoteetilist kriisi, mis puudutas kriisiharjutuseks väljamõeldud Põhja- ja Baltimaade pangandusgruppe. Harjutusega hinnati asjasse puutuvate asutuste kriisihaldusvõimet ja oskust teha piirkondlikku koostööd. Eelseisval perioodil analüüsivad osalejad põhjalikult harjutuse tulemusi ja harjutuse käigus õpitut, et parandada enda valmisolekut finantskriisideks, kirjutab Eesti Pank.

Harjutuseks ettevalmistusi tehes loodi 2017. aastal Põhja- ja Baltimaade stabiilsusgrupi (NBSG) juurde töörühm, mida juhib Rootsi keskpank. Põhja- ja Baltimaade stabiilsusgrupi liikmed on kaheksa Põhja- ja Baltimaa rahandusministeeriumid, keskpangad, järelevalveasutused ja kriisilahendusasutused. Põhja- ja Baltimaad on kokku leppinud, et korraldavad edaspidigi stabiilsusgrupi töö raames regulaarseid finantskriisiharjutusi.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Kommenteeri
scroll to top