fbpx
Close

Krüptohullus on üle kandumas aktsiaturule: nimevahetus pani aktsiahinna rallima

Avatar

Krüptovaluutade hullus on järjest haaramas uusi inimesi enda sisse ning järjest enam näib see sarnanevat veidi vähem kui 20 aastat tagasi toiminud “.com” mulliga. Praeguse aja moesõnadeks on plokiahel ning sellega seonduv, mis näikse aktsiahinnad lausa maagilisel moel kasvama panevat.

Üheks värvikaks näiteks oli see, kui neljapäeva hommikul teatas joogitootja Long Island Iced Tea Corp. (LTEA), et võtab uueks firmanimeks Long Island Blockchain. Selle peale lendas kogu aasta külgsuunas liikunud aktsiahind järsult 280% üles.

Kui eelmise päeva sulgemishind oli väikefirma aktsial Investopedia andemetel 2,46 dollarit, siis uudise väljatuleku järel käis hind korra ära ka 7,45 dollari peal.

Enne nimemuutust 64,4 miljoni dollari suuruse turuväärtusega ettevõte soovib enda sõnul joogitootmise kõrval keskenduda edaspidi rohkem plokiahela tehnoloogiale ning seal olevatele võimalustele. Oma tegemiste jaoks registreeriti ka domeeninimi longblockchain.com.

Kõige selle juures ei anna ettevõte mingeid garantiisid, et nad plokiahelaga midagi mõistlikku suudavad korda saata ning jookide tootmist jätkatakse ka edaspidi, sest alles paar kuud tagasi laiendati oma müüki Aasiasse, Austraaliasse ja Euroopasse.

CNBC andmetel oli Long Island Iced Tea juhtum juba teine omasarnane, kui äsja tõusis üle 200% ühe teise joogitootja SkyPeople Fruit Juice väärtpaber, kui investorid märkasid nende nimevahetust Future FinTechiks. Veel ühe väikefirma LongFin Tech aktsia lendas aga koguni 2600% üles, kui firma teatas plokiahelal põhineva platvormi avamisest.

scroll to top