polar.com

USA ekspresidendi nõunik: Bitcoini mull plahvatab suure pauguga

Markus Spiske/Pexels

USA endise presidendi Ronald Reagani meeskonna endine kõrgetasemeline liige ja pikaajaline Wall Streeti tegelane David Stockman hoiatab investoreid, et krüptovaluuta buum lõpeb katastroofiliselt.

“Tegemist on sisuliselt täiesti rumalate spekulantidega, kes on veennud iseennast selles, et puud kasvavad taevani,” ütles Stockman intervjuus CNBC’le. “See puu põleb aga ükskord suure leegiga maha ja kõik need spekulandid kõrvetavad oma käed. See saab neile olema üheks korralikuks õppetunniks!” ei hoidnud Stockman ennast tagasi.

Tema hinnangul ei anna CBOE ning CME otsused lisada Bitcoini futuurid börsidele sellele uuele varaklassile legitiimsust. Oma otsust põhjendab ta veendumusega, et Wall Street ei lase kunagi käest võimalust lõigata kasu millestki, millest saab kasu lõigata.

Stockman pole optimistlik ka aktsiaturgude osas. Tema arvates võib aktsiaturge tabada “gigantne ja hirmuäratav torm”. Septembris hoiatas ta investoreid, et 40-70% korrektsioon ei olnud kaugel.

Stockman on kritiseerinud Föderaalreservi ning keskpanku selle eest, et viimased tekitavad mulli aktsiaturgude ning krüptovaluuta ümber. Tema arvates on turgudesse 2008. aasta finantskriisi tagajärgede likvideerimiseks liiga palju likviidsust sisse pumbatud.

“Need ei ole vaid regulaatorite probleemid, need on üleilmsed finantsprobleemid,” jätkas Stockman. “See on irratsionaalne, turg pole nii üle kuumenenud kunagi varem olnud.”

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga