fbpx
Close

Koroonaviirus pani Tallinna Vee teise kvartali tulemustele korraliku põntsu

Avatar

Foto: Tallinna Vesi

ASi Tallinna Vesi avaldas reedel, 31.juulil börsiteate vahendusel 2020. aasta teise kvartali majandustulemused. ASi Tallinna Vesi müügitulud kahanesid 25,1% võrreldes 2019. aasta sama perioodiga, põhjuseks uued madalamad tariifid ja koroonaviiruse levikuga seotud tarbimise vähenemine. Müügitulu teises kvartalis oli 12,09 miljonit eurot.

Eraklientide müügitulu vähenes tulenevalt uuest madalamast tariifist 21,9%, ulatudes 5,10 miljoni euroni. Tariifi languse mõju tasakaalustas mõningal määral korteriühistute, see tähendab ettevõtte suurima eraklientide segmendi, tarbimise suurenemine tulenevalt koroonaviiruse mõjust, sest paljud elanikud olid sunnitud töötama kodust.

Põhitegevuspiirkonna äriklientide müügitulu vähenes 45,1% 2,95 miljoni euroni, mida mõjutas peamiselt 35% võrra väiksem tarbimine ja samuti madalamad tariifid. Äriklientide segmendis mõjutas koroonaviirus tarbimismahtusid negatiivselt, sest paljud ettevõtted olid viiruse leviku tõkestamiseks suures osas suletud alates märtsi keskpaigast kuni mai lõpuni.

2020. aasta teise kvartali brutokasum oli 4,73 miljonit eurot, näidates 46,2%-list langust, mis on peamiselt seotud madalama müügituluga. Ettevõtte ärikasum oli 4,59 miljonit eurot, mis on 2,01 miljonit eurot vähem kui võrreldaval perioodil. Lisaks muutustele tariifis ja tarbimismahtudes mõjutasid ärikasumit ka 1,20 miljoni euro suurune muudatus võimalike kolmandate osapoolte nõuete puhuks moodustatud provisjonis ja madalamad tariifivaidlusega seotud õigusabikulud.

Ettevõtte puhaskasum oli 2020. aasta teises kvartalis 0,15 miljonit eurot, mis on 94,5% vähem kui 2019. aasta teises kvartalis ja seda mõjutasid täiendavalt kõrgemad dividendimaksega seotud maksud ja  madalamad finantskulud.

Koroonaviirus mõjutas ka ehitusteenuste müüki, sest mitmete uusarenduste algus Tallinnas lükati seoses eriolukorra ja kaasnenud mõjudega edasi. Samal ajal jätkas tütarettevõte Watercom teises kvartalis mitmete suurte 2019. aastal võidetud projektide ehitust Tallinnas ja teistes Eesti piirkondades. Ehitusteenuste müügitulu vähenes võrreldes eelmise aasta sama perioodiga 18,6% ehk 0,27 miljonit eurot.

Loe täispikkuses börsiteadet SIIT.

scroll to top