fbpx
Close

Juulis kerkisid kõikide Balti börside indeksid, tõuse vedas Vilnius

Avatar

Nasdaq Baltic | Foto: Siim Semiskar

Sarnaselt möödunud kuule oli ka juuli Balti börsil pigem positiivne kuu. Aktsia hinnad tõusid põhinimekirja 15 ettevõttel, üheksa firma aktsia hind ei muutunud. Langevas suunas liikus üheksa aktsia hind.

Ka kõikide börside indeksid juulikuus tõusid, üldindeks OMXBBGI seejuures 2,31%. Kõige rohkem tõusis Vilniuse börsi indeks 4,33% järgnes Riia 1,68%-ga ja Tallinna börsi indeks kerkis vaid 1,04%.

Balti börside viimase 52 nädala liikumine graafikul:

nasdaqbaltic.com

Juulis oli nii Tallinna, Riia kui ka Vilniuse börsil 23 kauplemispäeva. Kokku tehti Baltikumi peale 11 883 tehingut ehk keskmiselt 516 tehingut päevas. Kõige rohkem tehinguid tehti Nasdaq Tallinna börsil – kokku 253. Tehingutest 202 tehti Vilniuse börsil tehti ja Riias vaid 60.

Top10 ettevõtted juuli käibe arvestuses (tuhanded eurod):

nasdaqbaltic.com

Balti börsi põhinimekirja aktsiate liikumine juulis:

Juulikuus tõusis kõige rohkem kodumaise firma Harju Elekter aktsia hind, nimelt 3,45%. Sellele järgnesid pesufirma Silvano Fashion Group (1,3%) ja riiete müügiga tegelev Apranga 1,09% tõusuga. Positiivses suunas liikujaid oli Balti põhinimekirjas kokku 15.

nasdaqbaltic.com

Ka sel kuul langes kodumaise rõivatootja Baltika aktsia hind, seekord siis vaid 3,04%. Järgnes ehitusfirma Nordeconi aktsia 1,85 protsendiline langus ja reisiettevõtte Novaturas aktsia 1,37% langus. Kokku langes juulikuus 9 ettevõtte aktsia hind.

nasdaqbaltic.com
scroll to top