fbpx
Close

Jõudsalt laienev ühisrahastusportaal palkas tippspetsialiste pankadest

Avatar

Foto: EstateGuru

Veebruaris õnnestus EstateGurul saavutada läbirääkimiste käigus kokkulepe endiste Coop panga ja Swedbanki tippspetsialistidega. Värbamise tulemusena liituvad agressiivselt Euroopa suunal laieneva EstateGuru meeskonnaga Baltikumi riskijuht Andres Luts ning äriarendusvaldkonna juht Mihkel Roosme.

“Lisaks kiirele laienemisele suunab EstateGuru lähiajal märkimisväärselt ressursse riskijuhtimisse ja võlamenetlustesse. Nendest eesmärkidest lähtusime ka oma meeskonna täiendamisel. EstateGugu eesmärgiks on alates ettevõtte loomisest olnud kasvada üle-Euroopaliseks turuplatvormiks ning oleme veendunud, et oma ala professionaalide kaasamine võimaldab meil liikuda sellele eesmärgile lähemale, samas säilitades meie head võimekust riskijuhtimises,” ütles EstateGuru tegevjuht Mihkel Stamm.

EstateGuru uus äriarendusjuht Mihkel Roosme juhtis varasemalt Swedbanki Balti panganduse panganduskanalite strateegia divisjoni.

“Mihkli eesmärgiks on kujundada EstateGuru rahvusvahelistumise strateegia, organiseerida selle teostus ja ehitada üles strateegilised partnerlussuhted. Mihkel on töötanud rohkem kui 15 aastat erinevate pankade juhtivpositsioonidel nii era- kui ärikliendisegmendis, mistõttu on tema laiahaardeline kogemus märgilise tähendusega EstateGuru edasisel arengul. Kogemus Swedbankis on andnud Mihklile unikaalse kogemustepagasi ning valdkonnatunnetuse,” lisas Stamm.

EstateGuru värske Baltikumi riskijuht Andres Luts on endine Coop panga eraklientide krediidiriski juht ning Andrese põhilisteks väljakutseteks on arendada ettevõtte riskijuhtimistehnoloogiaid, luua skaleeritavad riskijuhtimisprotsessid ning krediidikomitee töös osalemine. “EstateGuru missiooniks on lõhkuda raame, kuid selleks tuleb senised laialtlevinud riskihindamismeetodid viia täiesti uuele tasemele. Andrese tugev kogemus pangandussektoris ning projektijuhtimises on oluline kompetents, mida rakendada EstateGuru kiirele kasvule orienteeritud äristrateegias,” ütles Stamm.

EstateGuru tegutseb Eestis, Lätis, Leedus ning esimesed laenud on rahastatud ka Soomes ja Hispaanias.

Stammi sõnul on lühiperspektiivis põhiliseks eesmärgiks Soome turule sisenemine ning sealse meeskonna ja protsesside üles ehitamine: “Oleme analüüsinud nii Portugali, Iirimaa kui Ühendkuningriigi turgu ning kõik juriidilised ettevalmistused nendele turgudele sisenemiseks on valmis. Põhifookus on hetkel siiski Soomel. Laienedes nii aktiivselt kui on EstateGuru seda teinud, on oluline mitte teha kompromisse toote kvaliteedis. Oleme kindlad, et uued meeskonnaliikmed aitavad seda visiooni edasi viia ning arendada.”

Veebruaris värbas EstateGuru lisaks pankade tippspetsialistile veel kaks võtmetöötajat, kui Kadri Akk alustas tegevust Saksa investorite kommuunijuhina ning Eric Noor ettevõtte võlahaldurina.

Kuna Saksamaa on EstateGuru kõige kiiremini kasvav investorite kommuun, oli vaja meeskonda tuua saksa keelt kõnelev inimene, kes suhtleks sealsete investoritega ning aitaks neil investeerimisega seotud probleeme lahendada oma emakeeles. Lisaks Saksa kommuuni toetamisele loob Kadri põnevat piirkonnakeskset sisu ning toetab turundustegevusi Saksamaal.

Eric on hariduselt jurist ning EstateGurus saab tema ülesandeks võlamenetlusprotsesside parendamine. Tema kogemus võlamenetluses on üle 15 aasta ja seda nii kohalikul kui rahvusvahelisel skaalal. Oma varasemaid kogemusi saab Eric utiliseerida EstateGuru investorite huvi võlamenetlusprotsessis esindades.

EstateGuru on Mandri-Euroopa juhtiv piirideülene ühisrahastusplatvorm tagatud lühiajalistele kinnisvaralaenudele. Lähipäevadel tähistab ettevõte olulist teetähist, milleks on rahastatud ärilaenude volüümi 100 miljoni euro piiri ületamine. Keskmine aastane tootlus 12,2% on tänaseks teeninud investoritele tulu ligi 7 miljoni euro ulatuses.

scroll to top