fbpx
Close

Grindeks ennustab 2018. aastaks käibekasvu kuni 10%

Avatar

Läti ravimitootja Grindeks, mille aktsia on ka Eesti väikeinvestorite hulgas üsnagi populaarseks, teatas kolmapäeval avaldatud börsiteates, et aastal 2018 üritatakse eelmise aastaga võrreldes näidata vähemalt 10-protsendilist käibekasvu.

See kasv plaanitakse saavutada tänud ekspordimahtude suurendamisele Euroopa Liidu riikidesse, Venemaale, USA-sse, Kanadasse, Jaapanisse ja Vietnami. Samuti on plaanis siseneda uutele turgudele, kui 2018. aasta strateegiline plaan näeb ette laienemise Euroopa Liidu sees ning uute turgudena Kagu-Aasia riike.

Ettevõtte nõukogu esimees Kirovs Lipmans kommenteeris börsiteate vahendusel, et Grindeks plaanib arenemiseks teha ka märkimisväärseid investeeringuid: “Peamine faktor ärimahtude kasvuks on suurenenud nõudlus. See on tõstatanud küsimuse meie tootmisvõimekuse kohta. Sel aastal kavatseme investeerida vähemalt 7 miljonit eurot oma tootmishoonetesse Lätis, Eestis ja Slovakkias.”

Grindeksi detailne auditeerimata 2017. aasta aruanne avaldatakse börsi vahendusel 28. veebruaril.

Ettevõtte aktsia kauples kolmapäeval kella 14 seisuga hinnatasemel 7,38 eurot. Aasta taguse ajaga on tõusu olnud umbes 61%, kuigi mullu augustis käis aktsia hind korraks ära ka üle 9 euro.

scroll to top