fbpx
Close

Merko Ehituse müügitulu esimeses kvartalis vähenes, kuid puhaskasum kahekordistus

Avatar

Foto: Siim Semiskar

Merko Ehitus avaldas neljapäeval enda 2019. aasta esimese kvartali konsolideeritud auditeerimata vahearuande. Esimeses kvartalis teeniti müügitulu 77 miljonit, mis on vähem kui eelmise aasta samal perioodil.

Kulumieelne kasum (EBITDA) oli esimeses kvartalis 3,5 miljonit (I kv 2018: 1,8 miljonit) ning puhaskasum 2,8 miljonit eurot (I kv 2018: 1,1 miljonit eurot). Tänavu sõlmiti esimeses kvartalis uusi ehituslepinguid summas 32 miljonit eurot, millest suuremad olid kaitseväe tagalahoone ja meditsiini-keskuse laiendus Tapa linnakus.

Esimese kvartali müügitulu ligi 4% vähenemine oli ootuspärane, sest turul on uute ehitustellimuste langus ja kontserni portfellis olnud erakordselt suured objektid said valmis. Esimeses kvartalis sõlmis ettevõte mõnevõrra rohkem uusi ehituslepinguid kui aasta tagasi, ent hinnakonkurentsist tuleneva madala kasumlikkuse tõttu pole müügitulu kasv eesmärk omaette. Positiivne oli see, et esimeses kvartalis paranes kontserni puhaskasumlikkus, kommenteeris kontserni juhtkond muutusi müügitulus.

Merko Ehituse strateegiline ärisuund on korteriarendus ning tänavune planeeritakse korteriarengusse investeerida 100 miljonit eurot. Hetkel on kontsernil Eestis, Lätis ja Leedus arenduses üle tuhande korteri, millest enam kui pooled on plaanis valmis ehitada 2020. aastal. Balti riikide pealinnade korteriturul esimeses kvartalis olulisi muutusi ei toimunud.

2019. aasta esimeses kvartalis andis Merko Ehitus korteriostjatele üle 63 korterit, mida on enam kui viiendiku võrra rohkem kui aasta tagasi. Merko suuremate projektidena võib välja tuua Uus-Veerenni ja Pikaliiva elukeskkonnad Tallinnas, Gaiļezersi ja Viesturdārzsi arendusprojektid Riias ning Vilneles slenise ja Rinktinės Urbani arendusprojektid Vilniuses. Omaarenduste korterite müügist teenis kontsern esimeses kvartalis müügitulu 4,6 mln eurot.

31. märtsi 2019 seisuga oli Merko Ehitus kontserni lepingute portfell 190 miljoni euro suurune, võrreldes 292 miljoni euroga aasta ragasi. 2019. aasta 3 kuuga sõlmisid kontserni ettevõtted uusi lepinguid kogumahus 32,2 mln eurot (3 kuud 2018: 22,3 mln eurot). Esimeses kvartalis olid suuremad töös olevad objektid Eestis Pärnu mnt 186 ärihoone, Rakvere Ametikooli õpilaskodu, Maakri Kvartali ärihoone, Lätis Akropole multifunktsionaalse keskuse, Alfa kaubanduskeskuse ja Lidl logistikakeskuse ehitustööd, Leedus Hotel Neringa, Quadrum büroohoone ja Norras Tesla teeninduskeskuse projekteerimis- ja ehitustööd ning Møllergata tn 23-25 büroohoone renoveerimistööd Oslos.

Aruandeperioodi lõpus oli ettevõttel rahalisi vahendeid 33,0 mln eurot ning omakapital 134,6 miljoni euro suurune. Netovõlg oli 31. märtsi seisuga 9,9 miljonit eurot (31. märts 2018: 23,1 mln eurot).

8. mail 2019 toimunud aktsionäride korraline üldkoosolek kinnitas 2018. aasta kasumi jaotamise otsuse maksta aktsionäridele aktsia kohta 1 euro suurune kokku 17,7 miljoni euro väärtuses, mis annab 2018. aasta dividendi­määraks 92%.

Vaata konsolideeritud vahearuannet SIIT.

scroll to top