fbpx
Close

Gerd Kanter: meil võib jääda mulje, et teeme palju tööd, aga kuskil tehakse veel rohkem

Avatar

-Gerd Kanter | Foto: Siim Semiskar

Podcasti “Edu Valem” 8. episoodis käis Manta Maja stuudios külaliseks Eesti spordi üks läbi aegade suuremaid kangelasi, kettaheite olümpiavõitja Gerd Kanter. Suurtelt tiitlivõistlustelt kokku 11 medalit võitnud mees on tänaseks palju enam kui pelgalt sportlane ning tema jutust leiavad mõtteteri kõikides valdkondades edu suunas rühkivad inimesed.

Enda suurimaks talendiks peab Kanter töökust ja rutiinitaluvust, mis mehe arvates ongi üheks edu aluseks. Aga valitud valdkond ei tohi olla vastumeelne: “Me peame nautima seda tegevust. Kui me mingit rutiini harrastama, siis see peab olema meeldiv. See ei saa olla rutiin, mis on täiesti vastukarva. Kui ei meeldi, aga ikka lähen ja lähen, siis on juba tegemist masohhismiga. Kui me tegutseme valdkonnas, mis meeldib, siis seal teha seda 10, 20 või 30 aastat järjest nii, et silm särab, on võimalik.”

Kanter andis ka ühe konkreetse soovituse, kuidas igapäevarutiini veidi murda: “Tuleb leida erinevaid teekondi (oma eesmärkide saavutamiseks). Piltlikult, kui tööle sõidame, siis ei lähe ainult ühte teed pidi, vaid teinekord valime ka mõne teise viisi. Väikeseid variatsioone peab endas leidma, muidu kiilub kõik ühel hetkel kinni.”

Kuidas aga saada üle rasketest momentidest, mis igas eluvaldkonnas paratamatult kõiki inimesi tabavad, nii, et silm ikka säraks? “Siin on väga oluline, et me kogu protsessi tajuks ja saaksime aru, et iga päev ei ole pidupäev. protsessid toimuvad reeglina lainetega. Meil on vaja mingi hulk tööd teha või informatsiooni läbi töötada, siis välja puhata ja alles seejärel n-ö tulemust teha,” sõnas spordikangelane vastuseks.

Kanteri sõnul võib kergelt leida ennast olukorrast, kus tehakse küll väga palju tööd, aga üldist protsessi ei tajuta ning seetõttu tulemust ei järgne. Tema sõnul on seetõttu vajalik oma tegevusvaldkonna põhitõed enda jaoks lahti mõtestada ja nendest aru saada.

Meie spordisangaril jagus kiidusõnu kogu eesti rahva aadressil, kes tema sõnul on maailma mastaape arvestades väga tubli kogukond. “Meil ei ole probleemi ennast tagant sundida, pingutada ja tööd teha. Aga olles näinud kõrvalt mitmeid teisi sporditippe, siis kohati meil võib jääda mulje, et me teeme jube palju rasket tööd, aga kuskil tehakse veel rohkem. Seetõttu on oluline käia maailmas ringi ja vaadata, kuidas teised sinu valdkonnas toimetavad.”

Kuula “Edu Valemi” 8. osa:

scroll to top