fbpx
Close

“Edu Valem” #27 | Urmas Sõõrumaa: kui hakkasid arvutama, et noor miljard juba paistab, said kohe õppetunnid kätte

Avatar

-Urmas Sõõrumaa | Foto: Siim Semiskar

Taskuhäälingu “Edu Valem” 27. osas saime lõpuks stuudiosse külalise, kellega umbes aasta aega üritasime sobivat aega klappima saada. Tasus oodata, kuna oma karjäärist ja põhimõtetest käis rääkimas Eesti üks läbi aegade edukamaid ettevõtjaid ja praegune Eesti Olümpiakomitee president Urmas Sõõrumaa.

Kohila koolist 1970-ndate lõpus Tallinna Ehitus- ja Mehaanikatehnikumi autode tehnilise teenindamise ja remondi erialale õppima tulnud Sõõrumaa pani oma äridele aluse Nõukogude Liidu ajal liiklusjärelvalvajana ja Siseministeeriumis juhtivinspektorina töötades.

Eesti iseseisvumise järel oli värskelt vabanenud riigil vaja turvata meile külla tulnud kõrgeid aukandjaid ja ametnikke, kuid ühtegi sobivat teenusepakkujat veel turul polnud. Nii lõi Sõõrumaa 1991. aastal turvafirma ESS-i. Sellega sai tema äriimpeerium alguse ning näiteks Eesti Päevaleht on minil hetkel nimetanud Sõõrumaad meie riigi kõige mõjukamaks ettevõtjaks.

Sõõrumaa on palju panustanud ka sporti, olles Eesti Tennise Liidu president, Eesti Võrkpalli Liidu juhatuse liige, Eesti Autospordi Liidu juhatuse liige ja nüüd Olümpiakomitee president. Ühtlasi on mees endas üha enam leidnud vaimsema poole ning ta praktiseerib erinevaid huvitavaid tehnikaid.

Kõigest eelnevast ja paljust muust tuleb saates juttu ning üritame saates Urmase abiga veel sammukese edu valemile ligemale jõuda.

Saadet juhivad Maxim Tuul ja Siim Semiskar. “Edu Valem” sünnib koostöös Manta Maja ja Rahajutud.ee portaaliga.

Kõik ettepanekud ja tagasiside on oodatud meiliaadressil info@rahajutud.ee.

Head kuulamist!

“Edu Valem” on leitav ka iTunes’is, Spotify’s ning enamuses suuremates podcastiäppides.

scroll to top