fbpx
Close

Bitcoini hind on hiljutisest tipust kiirelt peaaegu 30% alla tulnud

Avatar

Kuulsaima krüptovaluuta Bitcoini hind on läbi tegemas tugevat korrektsiooni, kui neljapäeva õhtul langes hind paari tunni jooksul rohkem kui 2100 dollarit ning pühapäeval püstitatud rekordhinnast 19 500 dollarit on praeguseks alla tuldud veidi vähem kui 30%.

Hetkel on ühe Bitcoini hind coinmarketcap.com portaali andmetel 13 591 dollarit. Sarnasel määral või isegi veel rohkem on langusele pööranud enamus teisedki krüptovaluutad, kui Ethereum, Bitcoin cash, Litecoin, Cardano, IOTA, Dash, NEM, Bitcoin gold ja Monero on kõik 20-30% hinnas järele andnud.

Neljapäevane tugev langus sai alguse koos Aasia börsipäeva algusega ning sama muster, küll väiksemas mahus, on kestnud kogu nädala. Üheks põhjuseks peetakse seda, et teisipäeval häkiti sisse Lõuna-Korea bitcoiniplatvormile Youbit, kust varastati umbes 17% kogu seal olnud varast.

Spekuleeritakse, et krüptovaluutade hiljutine meeletu hinnatõus oli tänu Aasia investoritele, kes suures koguses turule sisenesid. Nüüd üritavad needsamad investorid viimaste uudiste valguses jällegi kiirelt oma raha tagasi saada.

Bitcoini jaoks pole sellised hinnakõikumised olnud mingiks suureks eripäraks, sest pideva tõusu vahele on ajutisi nõrkusi sisse visanud varemgi. Kõigele vaatamata on Bitcoini hind aastaga kerkinud meeletud 1500% ning turumahult on see 245 miljardi dollariga suurimaks krüptovaluutaks.

scroll to top