fbpx
Close

Mis on Minu Sampo?

Avatar

Minu Sampo on pikaaegne blogi, kus kirjutaja tegi oma esimesed postitused juba 2015. aasta juulis. Aastate jooksul on saanud hästi kaasa elada tema investeerimisportfelli arengule ning mõtetele erinevate varaklasside osas. Oma rahaga on Minu Sampo sees erinevates üksikaktsiates, ETF-ides ja ühisrahastusportaalides.

Ankeet

Nimi: Minu Sampo

Hüüdlause: Minu investeerimise imeveski, mis jahvatab “eimillestki” raha…

Lühitutvustus: Olen aktsiatesse investeerimisega tegelenud juba aastaid, kuid kogu protsess on olnud suhteliselt kaootiline ja ilma selge eesmärgita ning enamasti olen oma vara kaotanud, kui kasvatanud.

Selle aasta aprillis sattusin täiesti juhuslikult lugema Jaak Roosaare “Rikkaks saamise õpikut”. Peale RÕS lugemist avastasin enda jaoks veel erinevad investeerimisalased blogid ja FB lehed ning otsustasin ka ise “härjal sarvist” haarata.

“Sampo on soome mütoloogias väärtuslik õnnetoov ese. Elias Lönnroti tõlgenduse järgi eeposes “Kalevala” oli Sampo sepp Ilmarise poolt Pohjola emandale Louhile pruudilunaks taotud “kirjukaaneline” imeveski, mis jahvatas eimillestki jahu, soola ja raha. Väinämöinen sõitis laevaga Pohjolasse ja varastas Sampo tagasi. Kui laev olid tagasiteel, lendas Louhi neile kotkana järele ja katsus Sampot röövida. Kokkupõrkes sai Louhi surmavalt haavata, ent Sampo kukkus merre ja jahvatab seal soola edasi.”

LOE BLOGI

scroll to top